OnePlus 3 Plus – tak, OnePlus szykuje kolejnego smartfona

Popularność smartfonów firmy OnePlus znajduje się ciągle na fali wznoszącej. Ogromny sukces jaki odniósł telefon OnePlus 3 sprawił, że obecnie kupienie tego urządzenia obecnie graniczy z cudem i nie pomogło nawet niedawne uzupełnienie zapasów magazynowych. Różne źródła donoszą, że firma OnePlus idąc za ciosem szykuje ulepszoną wersję swojego najpopularniejszego i najwydajniejszego urządzenia.
Smartfon OnePlus 3 Plus jest już tworzony – donoszą źródła serwisu GizmoChina. Produkcja obecnego modelu ma zostać zakończona, a zastąpić go powinno urządzenie z wydajniejszym procesorem (Snapdragonem 821, który przejmie schedę po Snapdragonie 820), a także… innym ekranem. Producent tym razem ma postawić na ekran LCD o rozdzielczości Full HD, w miejsce AMOLEDa. Tu jednak pojawiają się wątpliwości i rozbieżności.
Niektóre źródła donoszą, że ekran będzie większy i zaoferuje przekątną rzędu 5,7-cala. Inni informatorzy twierdzą, że słowo „Plus” odnosiło się będzie do rozdzielczości QHD, czyli 1440×2560 pikseli. Nam najbardziej prawdopodobnym wydaje się fakt jednoczesnego powiększenia przekątnej ekranu (czyżby OPO chciało zjednać sobie serca niezadowolony użytkowników Samsungów Galaxy Note 7?), a także odświeżenia procesora.
OnePlus 3 Plus (to wciąż jedynie robocza nazwa) może zostać oficjalnie zapowiedziany w ciągu nadchodzących tygodni. My jako fani marki OnePlus i świetnych smartfonów w atrakcyjnych cenach nie możemy się doczekać.
 

Źródło:GizmoChina, inf. własna