OKI Europe wprowadza na rynek drukarki wyposażone w tonery neonowe

Umożliwiając drukowanie wyjątkowo jaskrawych, przykuwających oko fluorescencyjnych projektów na nośnikach do stosowania na praktycznie każdej powierzchni, kolorowa neonowa drukarka Pro6410 uwalnia projektowanie graficzne od ograniczeń standardowej gamy kolorów CMY.
Drukarnie i pracownie graficzne mogą stosować jej unikalne cechy do tworzenia fluorescencyjnych efektów zarówno na jasnym, jak i ciemnym tle, z dodatkową opcją wykorzystania neonowego białego tonera jako znaku zabezpieczającego, widocznego wyłącznie w czarnym świetle UV. Połączenie wielofunkcyjności z szerokim spektrum żywych kolorów powoduję, że kolorowa neonowa drukarka Pro6410 od OKI zapewnia szybki dostęp do nowych źródeł przychodów w dziedzinie dekorowania odzieży i produktów, personalizacji, pakowania i wykonywania próbnych wydruków, w punktach sprzedaży, a także w zakresie oznakowań i materiałów informacyjnych umieszczanych w sklepach.
Oprócz drukarki Pro6410 NeonColor, OKI Europe rozszerza też swoją gamę drukarek Pro Series, dedykowaną branży graphic arts, o nowe modele Pro7411WT i Pro9420WT. Seria ta wzbogaca się więc o nowe modele drukarek wyposażonych w wielokrotnie nagradzaną technologię białego tonera Oki. Te szybkie i stosunkowo niedrogie rozwiązania łączą w sobie druk cyfrowy LED High Definition z technologią białego tonera, zapewniając poziom wydajności, który normalnie byłby możliwy do uzyskania tylko z użyciem  drogich urządzeń produkcyjnych.
Elastyczność w zakresie drukowania, wykonywania próbnych wydruków i produkowania tych nowych rozwiązań oznacza, że mamy możliwość drukowania głębokiej bieli na szerokiej gamie kolorowych nośników, a także na innych kolorach, tworząc tym samym żywe transfery do wykorzystania na ciemnym tle.
Drukarki Pro6410 NWT i Pro7411WT oferują możliwość druku na różnorodnych nośnikach w formacie A4 o gramaturze do 250 g/m2 i banerach o długości do 1320 mm, podczas gdy drukarka Pro9420WT rozszerza możliwości do SRA3, gramatury do 300 g/m2 oraz długości banerów do 1320 mm.
Drukarki Pro Series firmy OKI Europe są przede wszystkim przeznaczone dla sektorów produkujących projekty twórcze, jak również tych o większych potrzebach w zakresie ilości wydruków, w tym dla drukarni i agencji reklamowych, projektowych i innych agencji kreatywnych.
Nowa gama drukarek OKI Pro Series zostanie zaprezentowana na targach Drupa 2016, wraz z nowo pozyskanymi drukarkami wielkoformatowymi.

Źródło: inf. prasowa