Oficjalnie: Smartfony z elastycznym ekranem od LG jeszcze w tym roku

Przed producentami smartfonów otwierają się nowe możliwości, jeżeli chodzi o czerpanie jeszcze większych korzyści finansowych, a mianowicie rynek smartfonów z elastycznymi ekranami. Wydaje się, że jako pierwsze na sklepowych półkach zadebiutują urządzenia od LG.

Przedstawiciel firmy LG w wywiadzie udzielonym dla koreańskiej gazety zajął oficjalne stanowisko w sprawie nowych produktów firmy „Rozwój naszych pierwszych elastycznych wyświetlaczy dobiegł końca. Ich masowa produkcja zostanie uruchomiona w czwartym kwartale 2013 roku. Do ich stworzenia zostanie zastosowana technologia cięcia szkła generacji 4,5 na panelach OLED. Naszym celem jest osiągnięcie miesięcznej produkcji na poziomie 12 000 arkuszy.”

Smartfony z elastycznym ekranem od LG Według doniesień Korea Times smartfony z elastycznym ekranem OLED mają stać się produktem, który w znacznym stopniu ożywi firmę. Azjatycka spółka nie wyklucza również sprzedaży tej technologii innym producentom urządzeń mobilnych.

Oprócz firmy LG, która na pewno w najbliższym czasie wprowadzi na rynek smartfona z elastycznym ekranem, aspiracje na tego typu produkt ma również Samsung oraz Apple. Jednak ta dwójka nie ujawniła oficjalnie swoich planów dotyczących ewentualnej premiery –  w mediach możemy jedynie znaleźć spekulacje na ten temat.

Przyszłość rynku smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami zapowiada się naprawdę ciekawie. Wydaje się, że LG jest jak na razie prekursorem w tej materii, jednak nie można przekreślać szans konkurencji, bo ta może nas zaskoczyć w najbliższym czasie.

 

Źródło: networkworld