Oficjalnie: gogle HTC Vive będą kosztowały 799 dolarów

Wielu fanów owoczesnych technologii długo oczekiwało na ten właśnie moment. Dzisiaj firma HTC podała do wiadomości publicznej oficjalną cenę swoich gogli VR, czyli produktu HTC Vive. Tworzony razem z firma Valve zestaw VR będzie kosztował 799 dolarów (około 3150 złotych). Jest to zatem niższa cena, niż pierwotnie przewidywano. Około miesiąc temu w (nieoficjalnej) przedsprzedaży pojawiły się pierwsze sztuki produktu HTC, a ich cena wynosiła 1099 dolarów – ostatecznie różnica jest więc spora. Oficjalna przedsprzedaż urządzeń rozpocznie się za tydzień, 29 lutego.  Tajwańska firma ma rozpocząć dostarczanie pierwszych egzemplarzy do konsumentów już na początku kwietnia – nastąpi to więc prędzej, niż można było się spodziewać.
Firma HTC opublikowała ostateczny wygląd konsumenckiej wersji HTC Vive wraz z dwoma kontrolerami i urządzeniami służącymi do obserwowania ruchów gracza. W stosunku do ostatniej wersji deweloperskiej – HTC Vive Pre zmieniło się już niewiele, a urządzenie możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.Jak prezentuje się cena urządzenia na tle innych, konkurencyjnych produktów? Cóż, tak jak zapowiadano, jest trochę drożej. Największy konkurent Vive – Oculus Rift kosztuje 599 dolarów, czyli o 200 dolarów mniej. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że kupując HTC Vive klient otrzymuje także dwa kontrolery. W przypadku Oculusa sprawa wygląda inaczej – kontrolery Oculus Touch będą sprzedawane osobno, jednak na razie nie znamy ich ceny. Ostateczna kwota, jaką trzeba będzie zapłacić za zestaw może być wiec bardzo podobna do tej, jaką życzy sobie tajwańska firma za HTC Vive.
W skład zestawu HTC Vive oprócz samych gogli i dwóch kontrolerów wchodzi także stacja bazowa i dwa sensory, które umieścić trzeba w pomieszczeniu. Oprócz nich, każdy klient, który zamówi urządzenie w przedsprzedaży otrzyma dwie gry wspierające technologię VR: Job Simulator: The 2050 Archives oraz Fantastic Contraption.
HTC zaprezentowało ponadto jeszcze jedną nowa funkcje, która będzie zaimplementowana w konsumenckiej wersji urządzenia. Została ona nazwana Vive Phone Services i będzie umożliwiała wykonywania połączeń głosowych, pisanie wiadomości SMS i emaili bez konieczności zdejmowania okularów z głowy.
Podsumujmy więc: urządzenie HTC Vive będzie dostępne w przedsprzedaży już 29 lutego w cenie 799 dolarów (ok. 3150 złotych, choć prawdopodobnie cena będzie oscylowała w okolicach 3900 złotych – podatki). Pierwsze egzemplarze zaczną docierać do klientów już na początku kwietna. Zapowiada się naprawdę dobrze! Nie możemy się doczekać!

Źródło:Engadget