Odtwarzacz Sweex Optimuo MP4 Player

Sweex, mimo że nie należy do najbardziej rozpoznawalnych firm na świecie, produkuje bardzo ciekawe urządzenia w przystępnej cenie. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego odtwarzacza muzycznego – Optimuo MP4 Player. Model ten jest połączeniem nowoczesności i kompaktowych wymiarów, czyli cech, których wymagamy w przypadku tego typu sprzętu.

Producentowi udało się umieścić w urządzeniu o niewielkich wymiarach – 51 x 44 x 15 mm ekran o kolorowy ekran o przekątnej 1,8-cali. Szkoda, że nie jest to dotykowa jednostka, do których w ostatnim czasie przyzwyczaiły nas inne firmy, ale zastosowanie takiego ekranu wpłynęłoby także na cenę, czego Sweex najwidoczniej chciał uniknąć.

Z ciekawszych danych technicznych modelu należy wymienić przede wszystkim 4GB pamięci wewnętrznej, które można powiększyć dodatkowo o kolejne kilka gigabajtów dzięki slotowi kart microSD, port USB 2.0 oraz praktyczny klips umożliwiający przymocowanie odtwarzacza np. do paska przy spodniach.

Dla wybrednych Sweex przygotował aż dziesięć różnych wersji kolorystycznych modelu: białą, srebrną, niebieską, fioletową, czarną, platynową, złotą, zieloną, różową oraz czerwoną. Urządzenie jest objęte 24-miesięczną gwarancją, a kosztuje 179 złotych.