Odporny tablet Toughbook CF-U1 Ultra

Do portfolio firmy Panasonic można dopisać kolejny sprzęt elektroniczny, tym razem przeznaczony dla nieco bardziej wymagających użytkowników. Jest nim odporny praktycznie na wszystko tablet internetowy Toughbook CF-U1 Ultra, kosztujący niebagatelną sumę pieniędzy ponad 8 tysięcy złotych.

Sercem urządzenia jest wydajny procesor Intel Atom Z530 o częstotliwości taktowania 1,6GHz, mający do dyspozycji 2GB RAM oraz dysk o pojemności 64GB. Na jego pokładzie znajdziemy dość mały, bo tylko 5,6-calowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Jego największą zaletą jest jasność na poziomie 6000 nitów.

Toughbook CF-U1 Ultra pracuje na systemie Windows 7. Tablet został wyposażony w akumulator, pozwalający na 9 godzin nieprzerwanego korzystania z niego, czytnik linii papilarnych oraz WiFi. Dopełnieniem jego specyfikacji technicznej jest Bluetooth, kamerka o rozdzielczości 2 Mpix z autofokusem i dwiema LED-ami oraz GPS.

Jak już wspomniałam, Panasonic Toughbook CF-U1 Ultra, odporny na wstrząsy, kurz i wodę, kosztuje ponad osiem tysięcy złotych.