Od teraz sprzęt Apple można wynająć! Apple Financial Services już w Polsce

Apple Financial Services to usługa dla osób, które chcą wejść w posiadanie urządzeń i oprogramowania Apple. Dość niespodziewanie, pojawiła się ona w Polsce. Do wyboru są plany 12, 24, 36 i 48-miesięczne. Po zakończeniu ich okresu sprzęt wraca do Apple.Apple Financial ServicesCzy wynajem produktów Apple się opłaca?
Jasne, jeśli jesteście osobami, które często zmieniają sprzęt na nowszy lub po prostu wydajniejszy. Suma rat oscyluje tu przeważnie w okolicach 40% wartości urządzenia. W pliku, w którego posiadanie wszedł serwis Spidersweb widać przykładowe wyliczenia dla  iPada, iPada Pro, MacBooka Pro, iPhone’a 7, iPhone’a 8 i iPhone’a X, przy dwuletniej umowie.Apple Financial ServicesWarunkiem koniecznym do zawarcia umowy jest ubezpieczenie sprzętu. Doliczyć je można do miesięcznej raty lub opłacić w formie jednorazowej. Apple oferuje także dodatkowo płatną usługę White Glove. Po zakończeniu wynajmu sprzęt jest „czyszczony” przez profesjonalistów, co ma dawać gwarancję nieodzyskiwalności uprzednio zapisanych na sprzęcie danych.
W ramach programu Apple Financial Services sprzęt można także wymienić na nowy, nawet na pół roku przed zakończeniem trwającej umowy. Niestety, nie ma tu opcji leasingu konsumenckiego. Sprzęt w AFS wynająć może jedynie osoba prowadząca działalność gospodarczą lub firma.
Jest to naprawdę rewelacyjna oferta dla wszelkiej maści studiów fotograficznych oraz film zajmujących się grafiką i montażem wideo. Wydaje się, że to właśnie wynajmu komputerów Apple będzie cieszył się największym powodzeniem. Prezesi dużych firm z pewnością skuszą się także na najdroższe iPhone’y, zamawiając przy okazji urządzenia dla pracowników niższego szczebla. Apple Financial Services można wliczyć w koszty działalności firmy. Do raty doliczany jest co miesiąc 23-procentowy VAT.
Serwis Spidersweb nieoficjalnie dowiedział się, że aby skorzystać z Apple Financial Services należy leasingować sprzęt o łącznej wartości co najmniej 50 000 złotych netto.