Od teraz filmy z Netflixa pobierzemy na swój komputer

Choć amerykański serwis bronił się przed tym przez długie lata, to ten momentu musiał w końcu nastąpić. Jak poinformowano na stronie internetowej, już teraz użytkownicy platformy Netflix oferującej dostęp do setek filmów i seriali mogą pobierać swoje ulubione produkcje bezpośrednio na swój komputer. Dzięki temu, aby móc cieszyć się swoimi ulubionymi tytułami nie będziemy musieli posiadać połączenia z Internetem.
Funkcja pobierania będzie dostępna tylko dla wybranych tytułów w obszernej bibliotece. Będą nią objęte wszystkie własne produkcje Netflixa, a także część filmów i seriali wyprodukowanych przez inne podmioty. Niestety niektóre umowy zawarte pomiędzy operatorem platformy i właścicielami praw do tytułów nie pozwalają na udostępnienie ich użytkownikom w ten sposób, dlatego nie wszystkie pozycje będzie można pobrać. Pomimo tego, dobrze, że funkcja w końcu się pojawiła!Aby móc pobrać filmy i seriali na komputer konieczne będzie posiadanie urządzenia z systemem Windows 10. Funkcja będzie dostępna tylko poprzez dedykowaną aplikację Netflix – korzystając z serwisu przez przeglądarkę internetową pobierani nie będzie możliwe. Niestety użytkownicy systemów Mac będą musieli na razie poczekać na udostępnienie im tej funkcji.
Warto przypomnieć, że opisywana nowość jest tak naprawdę rozszerzeniem funkcji, która została wprowadzona pod koniec listopada zeszłego roku. Wtedy to Netflix zdecydował się na dodanie możliwości pobierania tytułów i oglądania ich w trybie online, jednak tylko na urządzeniach mobilnych z systemem android i iOS. Teraz funkcja ta została rozszerzona o komputery  z systemem Windows 10.

Źródło:Netflix