Obudowa komputerowa z makaronu? Tak, coś takiego właśnie powstało

W naszym życiu widzieliśmy wiele ciekawych obudów komputerowych, ale wydaje nam się, że nigdy dotąd nie mieliśmy do czynienia z czymś, co chociaż trochę przypominałoby dzieło Micah Laplante’a – człowieka odpowiadającego w serwisie YouTube za kanał Laplanet Arts. Stworzył on obudowę komputerową z… makaronu.
Celem Laplante’a nie było zbudowanie komputera wyposażonego w najlepsze dostępne na rynku podzespoły, a stworzenie maszyny, która pozwoliłaby na streamowanie i granie w kilka gier.  Po usunięciu podzespołów ze starego notebooka Asusa z zepsutym touchpadem, ten ułożył je sklejonych ze sobą na plastrach makaronu typu lasagne (oczywiście nieugotowanych). Podłączył on do nich klucz sprzętowy, który miał służyć jako panel we/wy, a także kilka kabli, które miały posłużyć za porty USB-B i HDMI.
Aby zamknąć obudowę, youtuber pokrył całość makaronem rigatoni, a następnie dodatkową ilością lasagne. Następnie Laplante ją pomalował – rzecz jasna nadając jej wygląd „lazanii””.

Jak otrzymany komputer działał? Po naprawieniu błędu rejestru, który nie pozwalał na uruchomienie Windowsa 10, Laplante zdołał zainstalować na nim Steama i pograć trochę w Rocket League, a także postreamować co nieco za pośrednictwem Hulu oraz YouTube’a. Nie dało się tego wszystkiego robić jednak długo. Komputer potrzebował bowiem aktualizacji Windowsa 10 sprzed ostatnich trzech lat. Te pozwoliły między innymi na pozbycie się kłopotu z kontrolerem do Xboxa. Później Laplante natrafił na kolejny problem – z emulatore Game Boya Advance.
Cóż, jak widać, makaronowa obudowa sprawowała się bez zarzutu. Jak to często bywa, w tym przypadku zawiodło oprogramowanie.

Źródło: YouTube