Obsidian planuje kolejną grę w uniwersum Gwiezdnych Wojen

Studio Obsidian Entertainment, które odpowiedzialne jest za stworzenie Star Wars: Knights of the Old Republic II, nosi się z zamiarem stworzenia kolejnej gry role playing osadzonej w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Akcja nowej produkcji miałaby się rozgrywać pomiędzy epizodami III i IV filmowej sagi.

„Celujemy w okres pomiędzy epizodem III i IV, ponieważ uważamy, że czasy te są naprawdę interesujące. To upadek Republiki, eksterminacja Jedi, Obi-Wan opiekujący się Lukiem. Są tu Sithowie, ale także anihilacja wszystkich, poza nielicznymi wyjątkami, osobników obdarzonych Mocą. Uważamy, że to niezwykle ciekawy okres dla gry, no i wiecie, Chris Avellone wymyślił naprawdę ciekawą historię” – mówi Feargus Urquhart, CEO Obsidian Entertainment.

Lucas Arts zainteresował się pomysłem. Nie został on jednak jeszcze przedłożony Disney’owi, który jakiś czas temu zapowiadał, że bardziej niż na wysokobudżetowych produkcjach skupi się na grach społecznościowych i mobilnych. Również niewielka popularność The Old Republic może mieć wpływ na decyzję Disney’a.

Z drugiej jednak strony akcja nowej gry miałaby się rozgrywać w uniwersum znanym wszystkim fanom filmowej sagi. Co więcej, jeżeli historia wymyślona przez Obsidian okaże się naprawdę interesująca, to trudno sobie wyobrazić, żeby Disney zrezygnował z potencjalnej żyły złota.

Źródło: RockPaperShotgun