Obniżka cen kart Nvidia GeForce GTX 970, GTX 980 i GTX 980 Ti

Karty graficzne Nvidia GeForce GTX 1080 i GTX 1070 trafiły już do sprzedaży, także do polskich sklepów. Ich bardzo wysoka wydajność w dużej mierze rekompensuje dość wysokie jak na kieszenie Polaków ceny. Premiera nowych układów sprawiła, że ceny mniej wydajnych kart graficznych poprzednniej generacji stały się absurdalnie wręcz wysokie. Nareszcie ceny te spadają. O ile?
GTX 980 Ti to karta o wydajności marginalnie niższej od GTX 1070. Kosztowała ona jednak do tej pory niemal kilkaset złotych więcej niż nowość w ofercie Nvidia! Producent postanowił więc obniżyć cenę starszego urządzenia o 125 dolarów, czyli ok. 500 złotych (bez uwzględnienia podatków). Żart polega na tym, że mimo tego cena wciąż jest wyższa od ceny nowej, lepszej pod absolutnie każdym względem karty.GeForce GTX 980 potaniał o ok. 75 dolarów, a GeForce GTX 970 (którego cena interesuje chyba największą ilość osób) o 25 dolarów (ok. 100 złotych). Gdy tylko niższe ceny zagoszczą także w polskich sklepach, warto rozważyć zakup GTX 970, który wciąż pozwala na zabawę w najwyższych detalach w absolutnej większości tytułów, a czasem także na przyjemną rozgrywkę w rozdzielczości 4K.
Pamiętajmy, że na rynku namieszać mogą także nowozaprezentowane karty od AMD – niedrogie Polarisy, czyli Radeony serii RX 400.

Źródło:videocardz, inf. własna