NYPD z pomocą Apple poszukuje skradzionych iUrządzeń

Codziennie na całym świecie kradzione są dziesiątki smartfonów i tabletów sygnowanych logiem Apple. Liczba podobnych przestępstw w ostatnim czasie znacznie wzrosła, dlatego też nowojorska policja postanowiła sięgnąć po nieco bardziej radykalne środki.

Do życia powołany został zespół, którego głównym zadaniem jest odzyskiwanie skradzionych na terenie miasta iUrządzeń. Policjanci współpracują z Apple, które dostarcza im numery identyfikacyjne (Mobile Station Equipment Identity Numbers) skradzionych tabletów i smartfonów, co ułatwić ma ich namierzanie i odzyskanie.

Według sporządzonego przez policję raportu w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy liczba kradzieży wzrosła o całe 40%. Tylko od września ubiegłego roku odnotowano aż 11,447 przypadków kradzieży iPhonów i iPadów.

Nie należy spodziewać się, że liczba kradzieży tabletów i smartfonów prędko zmaleje. Urządzenia te odgrywają coraz większą rolę w naszym codziennym życiu, przez co częściej ich używamy, a co za tym idzie, także częściej wystawiamy je na widok innych ludzi.

Nowojorska policja zaleca wszystkim użytkownikom telefonów i smartfonów szczególną ostrożność w miejscach publicznych, gdzie aż roi się od złodziei, czekających tylko na dogodny moment, żeby znienacka zaatakować.

Źródło: Cnet