Nvidia GeForce GRID – granie w chmurach

Użytkownicy mniej wydajnych komputerów przy nakładzie niewielkich kosztów i stałym dostępie do łącza o wysokiej przepustowości mogą cieszyć się zabawą nawet w najnowsze i najbardziej wymagające gry. Takie możliwości dają im usługi grania w chmurze – streaming gier świadczony między innymi przez Gaikai i OnLive.

 

Teraz, kiedy Nvidia jest oficjalnym partnerem Gaikai doświadczenia płynące z przyjemności grania w chmurze powinny przenieść się na jeszcze wyższy poziom. Wszystko dzięki zastosowaniu najnowszej architektury procesorów graficznych – Kepler. Znana jest ona z niskiego zużycia energii, co będzie miało pozytywny wpływ na koszty utrzymania centrum danych. O Nvidia GeForce GRID, czyli specjalnej architekturze Kepler, dyrektor generalny firmy wypowiada się bardzo pozytywnie: Technologie obsługi procesora graficznego w chmurze oparte na architekturze Kepler całkowicie odmieniają zasady obsługi komputerów w chmurze.

 

Nvidia i Gaikai zaprezentowały streaming gier do telewizora LG Smart, sterowanego za pomocą bezprzewodowego pada. Wygląda na to, że konsolom nowej generacji przyjdzie walczyć nie tylko z komputerami. Miejmy nadzieje, że na tym wszystkim skorzystamy my – konsumenci.

 

Źródło: nvidia, slashgear