Nowy xboksowy Kinect nie będzie kompatybilny z pecetami!

„Kontroler Kinect dla konsoli Xbox One nie zostanie wyposażony w przejściówkę umożliwiającą podłączenie go do komputera osobistego. Nowa generacja Kinecta dla Windowsa do połączenia z pecetami będzie wykorzystywać standardowy port USB 3.0” – mówi rzecznik prasowy Microsoftu.

Producent informuje, że mimo że Kinect dla Xboksa One i Kinect dla Windowsa oparte są na dokładnie tej samej technologii i mogą pochwalić się podobnymi możliwościami, nie oznacza to wcale, że są to dwa identyczne urządzenia, które kompatybilne będą z drugą platformą.

„Nowa generacja kontrolera Kinect dla Windowsa poddana zostanie testom, a następnie otrzyma licencję, potwierdzającą wsparcie dla Windowsa. Kinect dla konsoli Xbox One jest tworzony i testowany z myślą o Xboksie One” – dodaje rzecznik prasowy Microsoftu.

Późniejsza wersja Xboksa 360 wyposażona została w port umożliwiający podłączenie do konsoli kontrolera Kinect. Aby był on kompatybilny także ze starszą wersją Xboksa 360, otrzymał on specjalną przejściówkę, pozwalającą na podłączenie go do standardowego portu USB. Sytuację od razu wykorzystali hakerzy.

Niewykluczone, że i tym razem będzie podobnie – skoro Microsoft nie chce wyposażyć kontrolera Kinect dla Xboksa One w przejściówkę, umożliwiającą podłączenie go do komputera osobistego, prędzej czy później ktoś nieco lepiej obeznany z tematem na pewno stworzy własną przejściówkę.

Źródło: Ars Technica