Nowy MacBook Air już w przyszłym tygodniu?

Jak wynika z najnowszego raportu udostępnionego na stronie MacGeneration, Apple prawdopodobnie zaprezentuje najnowszą linię laptopów MacBook Air już w przyszłym tygodniu. Podstawą do tych przypuszczeń, ma być zamówienie na ekrany o wymiarach 11 i 13 cali, które złożyła firma, a które to odpowiadają rozmiarom wyświetlaczy w tej serii komputerów.
Wcześniejsza aktualizacja tego modelu miała miejsce w ubiegłym roku, w czerwcu. Wówczas wprowadzono energooszczędne procesory Intel Haswell, lepsze dyski PCI Express i szybszy bezprzewodowy dostęp do Internetu 802.11ac.
Co nowego miałoby się pojawić w najbliższej aktualizacji? Zmiany będą prawdopodobnie kosmetyczne – z pewnością można się spodziewać usprawnienia szybkości działania urządzeń. Wiązać się to będzie z wprowadzeniem lepszych procesorów Intel Core 4. generacji (Core i5-4260U, Core i5-4350U lub Core i5-4360U).
Fakt, że w najnowszej aktualizacji ma być wprowadzone niewiele zmian, może mieć związek z planami wypuszczenia zupełnie nowej, odświeżonej linii MacBook Air. Liczne doniesienia wskazują bowiem, że Apple pracuje nad 12 calowym MacBookiem Air, który może mieć premierę już w tym roku. Ten netbook miałby być cieńszy niż obecne modele z tej serii, miałby mieć wyświetlacz Retina oraz system chłodzenia pozbawiony wiatraka. Analityk ds. Apple Daniel Matte twierdzi, że Apple zastosowałoby w tym urządzeniu ekran o dokładnej wielości 11.88 cala, co umożliwiłoby zastosowanie wyświetlacza Retina o identycznej rozdzielczości jak iPad Air (264 PPI).
Jeśli zaś chodzi o inne linie komputerów Apple, to na razie przypuszczenia są jeszcze jedynie co do MacBook’ów Pro Retina, które miałyby zostać wydane pod koniec 2014 roku, podobnie jak wspomniany powyżej 12 calowy MacBook Air.

Źródło: MacGeneration