Nowy LG Whisen – najwyższa klasa wśród klimatyzatorów

Firma LG postanowiła przedstawić swoim klientom sposób na to, jak latem czuć się świeżo, swobodnie i tym samym zaimponować znajomym. Wystarczy kupić sobie nowoczesny klimatyzator z serii LG Whisen.
Urządzenie to jest energooszczędne i ciche, do tego możemy kontrolować je za pomocą głosu z odległości nawet 16 metrów i nie trzeba przy tym wcale krzyczeć. Kontrolę nad klimatyzatorem sprawować możemy także przy użyciu smartfona, np. po to, aby ochłodzić mieszkanie przed swoim powrotem.
Nowy Whisen AC wyposażony jest w czujniki podczerwieni, dzięki którym urządzenie jest w stanie dopasować nawiew do ilości osób znajdujących się w pomieszczeniu lub po prostu włączyć się, gdy ktoś wchodzi do pokoju. Dla tych, którzy lubią kontrolować sytuację w swoim domu Whisen wyposażony jest także w kamerę, dzięki której możemy sprawdzić czy nasz pies nie zdemolował nam mieszkania lub włamywacze nie próbują nas okraść.

Oczywiście jak przystało na nowoczesny klimatyzator, oprócz wszystkich dodatków urządzenie głównie skupia się jednak na profesjonalnym i skutecznym chłodzeniu pomieszczeń. W tym celu użyty został system inteligentnego podmuchu – polegający na tym, że chłodzone są najpierw te miejsca, w których jest najcieplej. Według producenta, Whisen zużywa także o 72% mniej energii elektrycznej, niż konkurencyjne produkty tego typu.
Gdzie jest więc haczyk? Oczywiście jest nim cena. Jeśli bowiem ktoś chce mieć swój inteligentny klimatyzator Whisen od LG musi na niego wydać od 23 do 50 tysięcy dolarów. Lepiej więc chyba w największym upale posiedzieć w samochodzie z klimatyzacją lub po prostu wziąć zimny prysznic. 🙂

Źródło: NBC News