Nowy iPad: większa wydajność, Apple Pencil i… niższe ceny!

Choć wczorajszy dzień został zawładnięty przez gorące premiery chińskich producentów sprzętu elektronicznego, amerykański lider rynku mobilnego – firma Apple, także pochwaliła się nowym urządzeniem. I choć może nazywanie go nowym to lekka przesada, iPad 9,7 (2018) może pochwalić się bardzo przydatnymi funkcjami, które nie były dostępne we wcześniejszym modelu.
Nowy iPad 9,7, czyli najtańszy tablet w ofercie producenta może pochwalić się większością tych samych podzespołów, co jego poprzednik. Mamy tu więc ekran o przekątnej 9,7 cala działający w rozdzielczości 2048 na 1536 pikseli, pokryty specjalną powłoką olefobową, a także aparat o matrycy 8 MPix nagrywający filmy w rozdzielczości FullHD. Zmienia się jednak serce całego urządzenia – czip A9 Fusion zostaje zastąpiony wydajniejszym A10 Fusion, który pozwoli na wygodniejsze i bardzo komfortowe używanie urządzenia i szczególnie wymagających aplikacji. Co jeszcze się zmienia? Przede wszystkim: nowy iPad będzie teraz wspierał Apple Pencil. Jak dotąd magiczny rysik Apple współpracował jedynie z topową linią iPad Pro, lecz teraz zmienia się to za sprawą decyzji producenta, która ma na celu rozwinięcie kreatywności wśród uczniów i studentów.Swoim nowym urządzeniem Apple stawia mocno na rozwój edukacji. Oprócz samego tabletu na konferencji odbywającej się jednym z liceów w Chicago CEO firmy – Tim Cook zaprezentował także garść nowych aplikacji i rozwiązań skierowanych do uczniów i nauczycieli, które mają pozwolić na lepsze wykorzystywanie ogromnej mocy obliczeniowej tabletów. W nowym iPadzie wprowadzone zostają także rozbudowane funkcje związane z AR, czyli rozszerzoną rzeczywistością.
Na sam koniec zostawiamy jeszcze jedna bardzo ciekawa informację: nowy iPad będzie dostępne w nowych, niższych cenach niż swój poprzednik – w niektórych wersjach różnica to aż 400 złotych. I tak iPad 9,7 w wersji WiFi będzie kosztował 1599 zł (32 GB) i 1999 zł (128 GB). Wersja z dostępem do sieci komórkowej będzie kosztowała 2199 zł (32 GB) i 2599 zł (128 GB). Niezmienna zostaje jednak cena samego Apple Pencil, którego teraz będzie można używać do obsługi nowego iPada – wynosi ona nadal aż 429 złotych.
Więcej informacji na temat nowego urządzenia i narzędzi związanych z edukacją znajdziecie nastronie amerykańskiego producenta.