Nowy Gmail na Androida i iOS – jak włączyć? Co nowego?

W nieco ponad 9 miesięcy po odświeżeniu przeglądarkowej wersji jednego z najpopularniejszych na świecie programów pocztowych, przyszła kolej na jego wersję mobilną. Aktualizacja Gmaila, przynosząca garść usprawnień, pojawia się na kolejnych smartfonach z systemami Android i iOS. Zmiany nie ominęły wyglądu interfejsu, który został całkowicie przeprojektowany.nowy gmail Wygląd nowego Gmaila bazuje na Material Design i ochrzczono go mianem Material Theme. Google w ręce użytkowników oddaje całkiem spore możliwości w zakresie personalizacji wyglądu. U góry ekranu nie ma już czerwonej belki, a w aplikacji dominuje minimalizm i biel. Zmieniono wygląd przycisków, a także wygląd ogólny skrzynki odbiorczej, w której łatwiej jest teraz uzyskać dostęp do załączników w wiadomościach.nowy gmail Google stawia na bezpieczeństwo, w związku z czym poprawiona zostanie widoczność komunikatów ostrzegających użytkownika przed wiadomościami z podejrzanych źródeł lub zawierających niebezpieczne treści. Niestety, już na starcie polska wersja aplikacji będzie miała nieco mniej funkcji niż anglojęzyczny odpowiednik. Wśród braków najbardziej rzuca się w oczy absencja opcji „Smart Reply”, czyli szybkich odpowiedzi według szablonów.
Jeśli jeszcze nie otrzymaliście nowego Gmaila, to aplikacja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom na przestrzeni nadchodzących tygodni. Jeśli nie możecie się już doczekać nowości, pobierzcie najnowszego Gmaila z popularnej strony APK Mirror. Wystarczy pobrać plik w formacie APK, skopiować go na Wasz smartfon, a następnie zainstalować, klikając na niego w eksploratorze plików i wyrażając zgodę na instalację aplikacji spoza Google Play.
Istnieje cień szansy, że Google wkrótce udostępni „tryb nocny” do aplikacji Gmaila, w którym dominującym kolorem będzie czerń. Tego typu alternatywne wersje kolorystyczne popularnych aplikacji mają zyskać na popularności wraz z premierą nowego Androida Q. Spodziewamy się, że wiele aplikacji Google zostanie przeprojektowanych w taki sposób, aby oferować także ciemne motywy.