Nowy flagowy smartfon Samsung’a: SHV-E120L

Kilka dni temu na łamach naszego serwisu mogliście znaleźć informację o tym, że południowokoreańska firma LG pracuje nad nowym, high-end’owym smartfonem noszącym nazwę LG LU6200. Kwestią czasu było pojawienie się pierwszych wiadomości o równie interesujących telefonach konkurencji.
Do internetu wyciekła właśnie specyfikacja flagowego smartfona Samsung’a, który znajduje się obecnie w produkcji. Model noszący nazwę SHV-E120L zostanie wyposażony w naprawdę duży, 4,7-calowy ekran dotykowy pracujący w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.
Na pokładzie znajdziemy dwurdzeniowy procesor Qualcomm taktowany częstotliwością 1,5 Ghz, 1 GB RAM-u oraz 16 GB wbudowanej pamięci. Za grafikę odpowiedzialny będzie nowoczesny układ Adreno 220. Jak sami widzicie specyfikacja SHV-E120L bardzo zbliżona jest do specyfikacji LU6200 z tą jednak różnicą, że smartfon Samsung’a będzie oferował nieco większy wyświetlacz oraz dużo więcej wbudowanej pamięci.
Umieszczony z tyłu urządzenia 8-megapikselowy aparat umożliwi nam nie tylko wykonywanie zdjęć, ale także, choć informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona, rejestrowanie filmów w rozdzielczości 1080p. Przednia 2-megapikselowa kamera pozwoli nam na prowadzenie wideorozmów z przyjaciółmi.
Nie zabraknie oczywiście takich elementów jak akcelerometr oraz moduły WiFiBluetooth. Urządzenie będzie oferować także wsparcie dla LTE, DMB i NFC. Smartfon będzie działał pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.3.5.
Samsung SHV-E120L powinien pojawić się w sklepach jeszcze w tym lub na początku przyszłego miesiąca. Ciekawi jesteśmy, który z telefonów zdobędzie większe uznanie wśród konsumentów.

Źródło: www.tcmagazine.com