Nowy bezwentylatorowy Acer TravelMate

Działający pod kontrolą Windowsa 8.1 model TravelMatel B115P został wyposażony w 11,6-calowy ekran dotykowy z zaimplementowaną technologią multitouch, pracujący w rozdzielczości  1366 x 768 pikseli. W porównaniu z nowszymi tabletami nie jest to rozdzielczość zbyt imponująca, ale wśród mniejszych laptopów nadal spotykana.

Sercem komputera jest dwurdzeniowy procesor Intel Celeron. Na wyposażeniu urządzenia, w przypadku tańszego wariantu, znalazły się 4 GB RAM-u i dysk twardy o pojemności 500 GB. Droższe modele mają czterordzeniowe procesory Intela oraz maksymalnie 8 GB RAM-u i 128 GB pamięci SSD.

Wszystko to zamknięte zostało w aluminiowej obudowie, która ma nieco ponad 20 mm grubości. Laptop korzysta z baterii, która powinna wystarczyć na około 10 godzin nieustannej pracy. Nie zabrakło też kamery przedniej HD.

TravelMate B115P trafi na półki sklepowe w czerwcu. W pierwszej kolejności laptop pojawi się na rynku brytyjskim. Na razie nie wiadomo czy i kiedy trafi do sprzedaży w innych krajach. Cena urządzenia to 349 funtów, czyli około 1750 złotych. W sprzedaży pojawi się również wariant, który nie ma ekranu dotykowego – TravelMate B115.

Źródło: Liliputing