Nowy Acer Aspire z Ivy Bridge

Wyścig z modelami laptopów wyposażonymi w nową generację procesorów Intela, Ivy Bridge, trwa w najlepsze. Kilka dni temu pisałem o najnowszym HP Pavilion, teraz do gry włączył się także Acer, którego nowy model Aspire ma konkurować z Hewlettem-Packardem wyposażeniem i ceną. O ile specyfikacją może dorównać konkurentowi, to przy cenie 1.111 dolarów (3.520 zł) jest od niego droższy o niecałe 100 zł.
Co znajdziemy na pokładzie? Oczywiście procesor Intel Core i7 z czterema rdzeniami taktowanymi na 2,1 GHz. Aspire ma nieco większą matrycę od HP – 15,6 cala przy rozdzielczości 1366 x 768. Z istotnego hardware’u warto także wymienić 8 GB RAM oraz dysk twardy o pojemności 750 GB.
Dzięki pojemnej baterii i stosunkowo niskiego zużycia energii przez procesor, można w sprzyjających warunkach oczekiwać 4,5 godziny pracy na akumulatorze. By nie pozostać w tyle za konkurencją, Acer zaimplementował system audio Dolby Home Theater V4 z głośnikami typu surround oraz moduł Bluetooth 4.0. Laptop trafi do użytkowników z preinstalowanym systemem Windows 7 Home Premium. Data premiery w Japonii to 29 kwietnia. Kiedy model Aspire V3-571-H78F trafi do Europy, na razie nie wiadomo.

Źródło: electronista