Nowe akumulatory od Tesla pomogą zasilać biurowce w Kaliforni

W ramach podpisanego właśnie kontraktu Tesla ma dostarczyć akumulatory do 24 budynków na terenie Kaliforni, zarządzanych przez Irvine Company. Nowatorskie rozwiązania pozwolą zmniejszyć szczytowe zapotrzebowanie na energię elektryczną z sieci energetycznej nawet o 25%. Za realizację postanowień umowy odpowiada startup o nazwie Advanced Microgrid Solutions.

Akumulatory litowo-jonowe to bliźniacze konstrukcje do tych, które spotkać można w samochodach Tesli. Jakiś czas temu producent ten zaprezentował rozwiązania domowe nazwane Powerwall, o nieco mniejszej pojemności. Dla firm dedykowane są natomiast zestawy Powerpack.
Akumulator magazynuje pozyskaną z sieci energię, na przykład w trakcie obowiązywania tanich taryf. Może ją pozyskiwać także za pośrednictwem paneli słonecznych. Urządzenie automatycznie oddaje energię w trakcie przerw w dostawach prądu, podczas trwania droższej taryfy lub po prostu wtedy, gdy potrzebuje jej użytkownik.Dostarczone w ramach kontraktu akumulatory od Tesla są w stanie zapewnić do 10 MW rezerw mocy. To ilość wystarczająca do zasilenia 10000 gospodarstw domowych. Podobne rozwiązania mogą w przyszłości zapobiec konieczności budowania dodatkowych, bardzo kosztownych elektrowni, które miałyby zaspokajać szczytowe zapotrzebowanie na prąd.

Źródło: Fortune