Nokia zaprezentowała smartfon Lumia 928

Słuchawka wyposażona została w pokryty szkłem Gorilla 4,5-calowy ekran dotykowy OLED, pracujący w rozdzielczości 1280 x 768 pikseli. Sercem smartfona jest dwurdzeniowy procesor Qualcomm MSM8960+WTR taktowany częstotliwością 1,5 GHz. Telefon posiada 1 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej.

Ogromnym atutem modelu Lumia 928 jest 8,7-megapikselowy aparat wyposażony w soczewki Carl Zeiss i ksenonową lampę błyskową, który posiada funkcje optycznej stabilizacji obrazu (OIS) i nagrywania filmów w rozdzielczości 1080p.

Smartfon oferuje wsparcie dla łączności 4G LTE i NFC. Lumia 928 może pochwalić się także funkcją bezprzewodowego ładowania baterii. Oprócz 32 GB wbudowanej pamięci użytkownicy otrzymają za darmo 7 GB w chmurze SkyDrive. Telefon będzie nieco lżejszy i cieńszy od Nokii Lumii 920.

Nokia Lumia 928 zadebiutuje najpierw w Stanach Zjednoczonych. Telefon trafi do sprzedaży już 16-ego maja. W pierwszej kolejności pojawi się w ofercie sieci Verizon, w której kosztował będzie jedynie 99$ po uprzednim rabacie (dla osób, które podpiszą umowę na dwa lata), opiewającym na kwotę 50$. Użytkownicy otrzymają także 25$ na zakup aplikacji. Na razie brak informacji na temat tego czy i kiedy telefon trafi do Europy.

Wszyscy spodziewali się tego, że Nokia Lumia 928 zostanie zaprezentowana w trakcie konferencji, która odbędzie się 14-ego maja. Może to oznaczać, że w najbliższy wtorek fiński producent telefonów komórkowych pokaże coś innego, być może znacznie bardziej interesującego.

Źródło: ZDNet