Nokia powraca! Oto pierwszy fiński telefon od momentu rozstania z Microsoftem

Nadszedł w końcu ten moment – legendarna już marka Nokia ponownie pojawia się na rynku. Firma HMD, która wykupiła od Microsoftu prawa do fińskiej marki zaprezentowała dzisiaj swój pierwszy telefon – Nokię 150. I to w dwóch wersjach.
Najnowsze telefony w port folio marki Nokia to model 150 i 150 Dual SIM. Jak wskazują nazwy, pierwszy z nich będzie standardowym modelem posiadającym tylko jeden slot na kartę SIM, a drugi – dwa. Słowo „standardowy” będzie jednak odnosiło się do znacznie większej liczby cech tych urządzeń.
Kto oczekiwał na smartfony Nokii, poczuje się rozczarowany. Obydwa nowe modele będą zwykłymi telefonami komórkowymi – takimi, jakie Nokia tworzyła w pierwszej dekadzie XXI wieku, ale także wtedy, gdy na rynku królowała już linia Lumia.
Nokia 150 i 150 Dual SIM będą wyposażone w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala działający w rozdzielczości 240 na 320 pikseli. Wśród gadżetów znajdziemy radio FM, a także możliwość odtwarzanie plików MP3 i przesyłania ich przez Bluetooth 3.0. Obydwa modele posiadają jednie tylną kamerę, która będzie nagrywała w rozdzielczości VGA (640 x 480).  Telefony będą działały pod kontrolą systemu Nokia Series 30+.Nokia 150
Ogromnym plusem telefonu ma być jego obudowa – wykonana z tworzywa sztucznego ma być odporna na upadki i zarysowania, a także na utratę koloru.
Oczywiście jak to w przypadku tak prostych telefonów bywa – największą zaletą jest czas działania na akumulatorze. Element o pojemności 1020 mAh ma wystarczyć na 22 godziny rozmów i 31 dni nieprzerwanej pracy w przypadku wersji z jednym slotem SIM. W wersji z dwoma slotami czas ten spada do 25 dni.
Aha, byłbym zapomniał – na najnowszych Nokiach będzie można pograć w węża! Gra Snake Xenzia będzie zainstalowana na obydwu modelach.
Telefony mają być sprzedawane w cenie 26 dolarów (ok. 110 złotych – cena bez podatków) i mają zadebiutować na rynku w pierwszym kwartale 2017 roku. W tym momencie nie wiadomo, czy telefony trafią do Polski, jako że firma HMD operuje dopiero od niedawna. Miejmy nadzieję, że tak się jednak stanie – wiele osób jest bowiem ciągle zainteresowanych takimi produktami.

Źródło:HMD