Nokia Lumia 719 – następca 710?

No cóż, raczej nie następca, a bardzo bliski kuzyn. Właściwie to brat bliźniak po niezbyt dużym liftingu. Ot, trochę botoksu tu, trochę tam… Jednak Lumia 719 ma być sprzedawana głównie w Chinach, choć fiński producent nie wyklucza, że w razie sukcesu rozszerzy rynek na obydwie Ameryki. Pierwszy oficjalny pokaz „nowego” smartfona Nokii jest zapowiedziany na chińskim evencie Nokii, który odbędzie się 28 marca.
Najprawdopodobniej nie zmieni się ekran telefonu: w dalszym ciągu będzie to 3,7-calowy wyświetlacz ClearBlack LCD, który sprawdził się w Lumii 710. Model 719 będzie piątym z kolei telefonem opartym o system operacyjny Windows Phone. Czyżby Nokia w końcu pozbywała się przestarzałego i odnotowującego ciągłe spadki popularności Symbiana?
Podobnie jak w 710, mózgiem Lumii 719 ma być procesor Snapdragon z zegarem 1,4 GHz. Tytanem wydajności może nie będzie, ale z Windowsem Phone i wieloma aplikacjami spokojnie sobie poradzi. Do tego możemy dorzucić 5-megapikselowy aparat fotograficzny i otrzymujemy bardzo przyzwoitego smartfona. Oficjalną specyfikację i przewidywaną w Chinach cenę poznamy zapewne 28 marca.

Źródło: LiveSide, plusgadget