Nokia będzie wspierać Symbiana. Do 2016 roku

Swego czasu Nokia była jednym z najbardziej zaangażowanych w rozwój systemu operacyjnego Symbian spośród wszystkich producentów telefonów komórkowych. Teraz, po rozpoczęciu współpracy z Microsoftem, wydawać by się mogło, że Symbian pójdzie w zapomnienie. I faktycznie, na pewno odejdzie na drugi plan – zaraz za Windows Phone 7. Nokia jednak obiecuje – do 2016 roku będzie wspierać tę platformę.

Po ogłoszeniu podpisania porozumienia między Microsoftem a Nokią dotychczasowi posiadacze smartfonów fińskiego producenta nie kryli niezadowolenia z faktu, że Nokia przerzuci się na inną platformę – w tym przypadku Windows Phone 7. Według nich oznaczać to mogło tylko jedno: koniec ery Symbiana, a co za tym idzie – wszelkich poprawek i aktualizacji.

Okazuje się jednak, że posiadacze smartfonów działających w oparciu o ten system nie mają powodów do obaw. Nokia ma zamiar dalej wspierać Symbiana – co najmniej do 2016 roku.

Takie informacje pochodzą od samego prezesa Nokii – Stephena Elopa. Wyjaśnił, że fiński koncern nie zamierza rezygnować ze wspierania tak bliskiego jego sercu Symbiana i zamierza to robić przynajmniej do 2016 roku. Za aktualizacje systemu będzie odpowiedzialna firma Accenture.