Nokia 525: domniemana specyfikacja techniczna

Smartfon Nokia Lumia 525 ma być bezpośrednim następcą modelu Lumia 520, co oznacza, że skierowany będzie przede wszystkim do użytkowników, którzy poszukują równowagi pomiędzy wydajnością, ceną i funkcjonalnością.

Smartfon zostanie wyposażone w 4-calowy ekran dotykowy IPS LCD, pracujący w rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Sercem urządzenia będzie dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1 GHz wspierany przez układ graficzny Adreno 305.

Urządzenie ma posiadać 1 GB RAM-u i 8 GB pamięci wewnętrznej. Wbudowany czytnik kart microSD pozwoli na zwiększenie bazowej pojemności smartfona. Telefon zostanie wyposażony w 5-calowy aparat fotograficzny.

Źródła donoszą, że smartfon trafi do sprzedaży w zestawie z słuchawkami Bluetooth Guru (wcześniej myślano, że będzie to miniaturowy odtwarzacz muzyki), które oferować mają wsparcie dla łączności NFC.

Nokia Lumia 525 ma trafić na półki sklepowe jeszcze w tym roku. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi. Nie jest znana również cena urządzenia, ale można spodziewać się, że będzie mieściła się w granicach rozsądku.

Źródło: VR-Zone