Nike wypuści drugą generację swoich samowiążących się butów

Pamiętacie jeszcze buty Nike Hyperadapt 1.0? To samowiążące się buty rodem z „Powrotu do przyszłości”, które miały swoją premierę 28 listopada 2016 roku, a które były sprzedawane za 720 dolarów czyli około 3000 złotych. Były, bo już nie można ich dostać, ale jak się okazuje, wkrótce na rynku pojawi się ich nowa wersja.
Jak informuje Nike, buty Hyperadapt 2.0 mają zadebiutować wiosną przyszłego roku. Tak jak Hyperadapt 1.0 mają one wykrywać piętę użytkownika, a następnie odpowiednio automatycznie zaciskać swoje sznurowadła. Przypuszczamy, że będą one posiadać także możliwość regulowania zacisku „sznurówek”, z pomocą przycisków „plus” i minus”.
Oczywiście, buty będą musiały posiadać źródło zasilania układu elektronicznego, któremu zawdzięczają swoją unikatową funkcją. W przypadku poprzedniej wersji była to bateria, która miała starczać na dwa tygodnie aktywnego użytkowania po pojedynczym naładowaniu jej do pełna. Nie wiadomo, że nowa wersja butów zostanie wyposażona w lepszą baterię.

Przypomnijmy, że pod względem wyglądu buty Nike Hyperadapt 1.0 nie przypominały butów znanych z Powrotu do przyszłości. Bliżej było im natomiast do butów do biegania. Spodziewamy się, że tak samo będzie w przypadku Hyperadapt 2.0.

Dobra wiadomość jest taka, że buty Hyperadapt 2.0 mają kosztować o ponad połowę mniej niż Hyperadapt 1.0. bo 350 dolarów. Nadal jest to wygórowana cena, ale Nike z pewnością idzie w tej kwestii w dobrą stronę.
Czy jest wśród Was ktoś, kto chciałby kupić buty Nike Hyperadapt 2.0?

Źródło: Tech Spot