Niesamowite okulary brazylijskiej policji

Technologie, które jeszcze nie tak dawno temu widzieliśmy jedynie w filmach, dziś wchodzą powoli do codziennego użytku. Czy ktoś z Was oglądał film Robocop, w którym to mechaniczny gliniarz wymierzał sprawiedliwość, przy użyciu zaawansowanych systemów namierzania i innych bajerów? Brazylijska policja testuje nowe okulary taktyczne, które pod względem funkcjonalności przypominają gadżety, znane z gier i filmów.
Zakładam, że udało mi się Was zaciekawić, a więc przejdźmy do zasady ich działania. Okulary są w stanie przeskanować do 46 tysięcy punktów biometrycznych na ciele ludzkim i przeanalizować do 400 twarzy widocznych w danym momencie. W przeciągu krótkiej chwili łączą się z serwerem, aby przeszukać bazę 13 milionów osób i zidentyfikować poszukiwaną osobę.

Okulary zawstydzają nawet futurystyczne gogle Robocopa. Osoba, która je nosi, może dzięki nim rozpoznać cel odległy o nawet, trzymajcie się mocno, 20 kilometrów! Urządzenie tworzone jest z myślą o używaniu ich w trakcie Mistrzostw Świata w piłce nożnej w roku 2014, organizowanych w Brazylii.