Nexus Q wycofany ze sprzedaży, czyli multimedialny odtwarzach Google ląduje na śmietniku

Google – jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm na świecie. Gigant z Mountain View ogromną popularność zawdzięcza nie tylko solidnej przeglądarce internetowej, ale również linii produktów o nazwie Nexus i systemowi operacyjnemu Android. Niestety, w portfolio firmy nie zabrakło również kilku „mniej udanych” projektów – m. in wycofanego właśnie ze sprzedaży Nexusa Q.
Multimedialny odtwarzacz Google – Nexus Q – został już oficjalnie wycofany z obrotu – donoszą zagraniczne serwisy. Urządzenie już jakiś czas temu nie było dostępne w oficjalnym sklepie firmy, jednak teraz zdecydowano się postawić sprawę jasno – sprzęt jest martwy, a projekt wylądował w koszu.

Nexus Q po raz pierwszy został pokazany na zeszłorocznej konferencji Google I/O. Niestety, gadżet zdecydowanie nie okazał się strzałem w dziesiątkę i przez wiele osób został po prostu nazwany technologiczną wydmuszką. Powód? Dla większości użytkowników Nexus Q nie był zbytnio przydatnym narzędziem i nie oferował żadnych, wartych uwagi funkcjonalności.

Oczywiście gigant z Mountain View nie powiedział, dlaczego projekt został skasowany, jednak, sądząc po krążących w sieci opiniach, wspomniany wyżej powód możemy uznawać za najbardziej prawdopodobny. Według założeń sprzęt miał być sprzedawany za 299 dolarów od sztuki.

Źródło: ubergizmo,