Next Car Game – spadkobierca FlatOuta został zapowiedziany

Gra w dużej mierze nastawiona będzie na totalną rozwałkę w świecie szalonych wyścigów samochodowych. Dowiedzieliśmy się, że w zabawę wplecione będą zarówno tryby gry polegające na standardowym wyścigu, jak i Demolition derby, czyli starcia „blaszanych gladiatorów” na specjalnie przygotowanych do tego arenach. Do tego ważnym elementem rozgrywki będzie ciągle ulepszanie swojego pojazdu, niemniej pod tym względem twórcy zapowiadają małą innowację. O szczególnie rzadkie i przydatne podzespoły trzeba będzie walczyć – co dokładnie to oznacza – możemy się tylko domyślać.
Studio obiecuje, że całość, tak pod względem oprawy audiowizualnej, jak i odwzorowania fizyki, prezentować się będzie na miarę współczesnych standardów. Za to odpowiada silnik ROMU, stworzony i rozwijany przez studio od 2000 roku.
Gra ukaże się wiosną 2014 roku na… nieznanych platformach. Do grona szczęśliwców z pewnością dołączą posiadacze pecetów, natomiast sprawa pozostałych pozostaje pod znakiem zapytania. Osobiście stawiałbym na obydwie konsole nowej generacji.
Producent, z uwagi na sytuację finansową, prosi graczy o pomoc w finalizacji projektu za pośrednictwem uruchomionej sprzedaży przedpremierowej. Każde złożone zamówienie, zbliży społeczność graczy do tego tytułu.
Poniżej załączam materiał z wczesnej wersji gry.

źródło: bugbear