Netflix szykuje serial dokumentalny o Formule 1

Netflix chciałby przygotować kolejny serial dokumentalny dotyczący sportu. Tym razem jednak serwis streamingowy weźmie na warsztat nie piłkę nożną, a… Formułę 1. Myślicie że w serii zobaczymy Roberta Kubicę?
Serial dokumentalny o Formule 1 ma składać się z 10 odcinków. Jednym z jego procentów wykonawczych będzie James Gay-Rees, który wyprodukował na przykład film dokumentalny o Amy Winehouse – Amy.
Twórcy serialu będą mieli „wyłączny” dostęp do kierowców, przywódców drużyn oraz samego kierownictwa ligi. Dzięki temu będziemy mogli dowiedzieć się, co w Formule 1 dzieje się poza torem. Premiera serialu powinna odbyć się na początku 2019 roku.
Dlaczego Netflix zdecydował się na stworzenie takiego serialu? Otóż, toczy on zaciętą walkę z Amazonem, który ma własne ekskluzywne programy sportowe. Netflix nie ma odpowiedzi chociażby na The Grand Tour Amazona. Oczywiście, seria o F1 czy nadchodzący inny serial o tematyce motoryzacyjnej – Fastest Car – nie zastąpią tej pustki, ale są krokiem w dobrym kierunku.

Źródło: F1