Netflix publikuję listę 10 najbardziej uzależniających seriali 2018 roku

Binge-watching, zwany także mianem marathon-viewing, to zjawisko oglądania kilku odcinków serialu z rzędu. Znacie to uczucie, gdy Wasz ulubiony serial kończy się tak doskonałym cliff-hangerem, że po prostu MUSICIE obejrzeć jego kolejny odcinek? Właśnie o tym mowa. Netflix opublikował właśnie listę dziesięciu seriali, które skłaniały największą liczbę osób do błyskawicznego ich „konsumowania”.
Znajdujące się w zestawieniu seriale stanowią pewnego rodzaju zaskoczenie. Próżno szukać tutaj produkcji pokroju Gry o Tron.

Najbardziej uzależniające seriale 2018 roku na Netflix

10. Orange is the New Black – sezon 6

Produkcja śledzi losy szczęśliwie zaręczonej Piper Chapman (Taylor Schilling), którą dopada jej dzika przeszłość, co w rezultacie kończy się aresztowaniem i skazaniem na pobyt w więzieniu federalnym. By spłacić swój dług wobec społeczeństwa, Piper zamienia swoje wygodne życie w Nowym Jorku na więzienną celę i pomarańczowy więzienny uniform. Pośród grupy ekscentrycznych współwięźniarek, musi zmierzyć się z wrogością i niespodziewanymi konfliktami, ale także przyjaźniami, lojalnością i koleżeństwem.

9. Insatiable

Patty (Debby Ryan), przez lata prześladowana, lekceważona i niedoceniana z powodu swojej wagi, nagle chudnie i bierze odwet na wszystkich, którzy kiedykolwiek ją skrzywdzili. Bob Armstrong (Dallas Roberts), skompromitowany mecenas, którego prawdziwą pasją jest szkolenie uczestniczek konkursów piękności, jako jedyny dostrzega potencjał tkwiący w Patty i bierze ją pod swoje skrzydła – najpierw jako klientkę, której udziela porad prawnych, potem – już jako uczestniczkę wyborów miss, której pomaga w walce o tytuł najpiekniejszej. Ani Bob, ani jego żona Coralle (Alyssa Milano) nie mają jednak pojęcia, jak wielki jest głod zemsty u Patty i do czego może się ona posunąć, żeby odegrać się na każdym, kto kiedykolwiek ją zranił.

8. Ania, nie Anna – sezon 2

Życie rudowłosej sieroty, która zostaje przygarnięta przez niezamężne rodzeństwo, mieszkające na Zielonym Wzgórzu. Brzmi znajomo?

7. Nawiedzony dom na wzgórzu

„Nawiedzony dom na wzgórzu” to współczesna adaptacja klasycznej powieści Shirley Jackson pod tym samym tytułem, opowiadającej o piątce rodzeństwa, które wychowało się w najsłynniejszym nawiedzonym domu w Ameryce. Teraz wszyscy są już dorośli i muszą zmierzyć się z samobójstwem swojej najmłodszej siostry, które zmusza ich do stawienia czoła duchom z przeszłości. Niektóre z nich czają się tylko w ich głowach, a niektóre mogą naprawdę ukrywać się gdzieś w zakamarkach owianego złą sławą domu na wzgórzu.

6. Fastest Car

5. Bodyguard

Weteran wojny w Afganistanie zostaje osobistym ochroniarzem brytyjskiej minister spraw wewnętrznych. Agent nie podziela jednak poglądów pani polityk.

4. Last Chance U

Świetni futboliści o trudnej przeszłości próbują wykorzystać ostatnią szansę, by odmienić swoje życie i dogonić marzenia — zaczynają grę w drużynie ligi junior college.

3. 13 Reasons Why – sezon 2

Hannah Baker popełnia samobójstwo, a jej znajomy dostaje trzynaście nagrań magnetofonowych, na których dziewczyna nagrała powody odebrania sobie życia.

2. Making a Murderer – sezon 2

„Making a Murderer” to bezprecedensowy oparty na faktach thriller, którego nagranie zajęło aż 10 lat. Opowiada on historię mężczyzny, który usiłując ujawnić korupcję w lokalnych organach ścigania, zostaje głównym podejrzanym w makabrycznym morderstwie, a ostatecznie zostaje oczyszczony z zarzutów na mocy dowodów z badania DNA. Osadzony na północy Stanów Zjednoczonych serial daje widzowi wgląd w głośną sprawę kryminalną, w której najważniejsza jest reputacja, a nic nie jest tym, na co wygląda.

1. On My Block – sezon 1

Serial komediowy o grupie nastoletnich przyjaciół zmagających się z wyzwaniami dorastania w cieszącej się marną sławą części Los Angeles.