Netflix pozwoli oglądać filmy i seriale offline jeszcze w tym roku

Netflix kończy prace nad nową funkcjonalnością „download-and-go”, która umożliwi oglądanie filmów i seriali, pobranych uprzednio z platformy, w trybie offline, czyli bez konieczności połączenia z siecią. Takie rewelacje przekazuje serwis LightReading, powołując się na źródła branżowe ściśle powiązane z Netflixem.
Wprowadzenie funkcji oglądania materiałów w trybie offline na Netflixie od dłuższego czasu wydaje się być otwartą tajemnicą, co potwierdzają cytowani przez LightReading COO firmy Penthera, odpowiedzialnej za wdrażanie wideo na platformy mobilne oraz  główny analityk z firmy Frost&Sullivan – Dan Rayburn. W odpowiedzi na najnowsze doniesienia, przedstawiciel Netflixa oficjalnie poinformował, że jego firma „odmawia komentarza w sprawie”.
Smaczku sprawie dodaje fakt, że jeden z konkurentów Netflixa – Amazon Prime, zaczął już oferować odtwarzanie filmów w trybie offline, po wcześniejszym ich pobraniu z platformy. Początkowo nieprzychylny wprowadzeniu takiej funkcjonalności Netflix zaczął ostatnio zmieniać swoje wcześniejsze stanowisko w tej sprawie. Jakiś czas temu usługodawca zrzucał niejako odpowiedzialność na użytkowników platformy, mówiąc, że… „użytkownicy nie wydają się być zainteresowani oglądaniem materiałów wideo w trybie offline”.
 
 

Źródło:LightReading,Gizmodo