Nawigacja TomTom dostępna także na iPada

Smartfony coraz częściej zastępują nawigacje GPS w roli asystentów podróży. Producenci nawigacji nie zapominają o osobach, które wolą zrobić dobry użytek z telefonu, nie płacąc przy tym za kolejne urządzenie. Przedstawiciele TomTom – jednego z liderów tego rynku – poinformowali, że udało im się zoptymalizować aplikację dedykowaną iPhone także dla iPadów.
Użytkownicy, którzy uprzednio dokonali zakupu aplikacji na telefon Apple, będą mogli bezpłatnie pobrać wersję przeznaczoną dla tabletu. Producent nie zapomniał dostosować programu do wyższej rozdzielczości, poprawiając nieco szatę graficzną oraz interfejs. Ten został wzbogacony o dodatkowe ikony, które łatwo obsługiwać jest z poziomu tabletu.
Aplikacja TomToma kusi kilkoma ciekawymi rozwiązaniami. Wśród nich znajduje się między innymi technologia HD Traffic (korzystanie z niej jest dodatkowo płatne), która pokaże w czasie rzeczywistym informacje o korkach i innych utrudnieniach ruchu, proponując przy tym najlepsze i najszybsze wyjście z trudnej sytuacji na drodze.Map Share zapewni regularne i darmowe aktualizacje map. Będziecie mogli być pewni, że nawigacja nie wyprowadzi Was w szczere pole. IQ Routes posłuży jako komputer pokładowy i wysyłał będzie aktualne informacje dotyczące podróży.
Ciekawostką jest pełna integracja z systemem iOS, która pozwoli między innymi na wyznaczenie trasy do lokalizacji, zapisanej w danych lokalizacyjnych zdjęcia. Warunkiem jest oczywiście wykonywanie fotografii przy jednoczesnym aktywowaniu zapisywania lokalizacji.
Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie producenta www.tomtom.com.