Następcy One Plus X nie będzie, tańszego OnePlus 3 również

Nieoficjalnie mówi się, że smartfon OnePlus X nie sprzedawał się najlepiej i to właśnie to jest powodem decyzji OnePlus o nie tworzeniu jego następcy. Oficjalnie, prezes OnePlus – Pete Lau, poinformował, że jego firma chce przeznaczyć środki na rozwój technologii VR w postaci gogli Loop VR, a także systemów operacyjnych HydrogenOS oraz OxygenOS. Poza OnePlus 3 nie zobaczymy więc w tym roku żadnego innego smartfona tego producenta. Pete Lau podkreślił jeszcze, że „sukces marki OnePlus leży w produkowaniu dokładnie takiej ilości urządzeń, na jaką jest zapotrzebowanie”. Wypowiedź w połączeniu z decyzją o nietworzeniu następcy OnePlus X może sugerować, że sprzedaż X’a faktycznie nie była tak dobra, jak zakładano.
Podczas premiery najnowszego smartfona Pete Lau przyznał również, że firma zaniedbała nieco podążanie za swoją pierwotną ideą tworzenia flagowców z krwi i kości i wkrótce wróci na właściwy sobie tor.
Smartfon OnePlus 3 ma w zasadzie wszystko co potrzebne, aby stać się kolejnym przebojem sprzedażowym i w osiągnięciu sukcesu firmie nie będzie musiało pomagać żadne inne urządzenie. W cenie wyższej zaledwie o ok. 100 złotych od OnePlus 2 w dniu jego premiery, OnePlus 3 oferuje o wiele wydajniejszy procesor Snapdragon 820 i aż 6 GB pamięci RAM. Firma OnePlus nie planuje, wbrew oczekiwaniom wielu fanów, wprowadzać do sprzedaży słabszego wariantu smartfona OnePlus 3, o czym w AMA odbywającym się na Reddicie poinformował Carl Pei, współzałożyciel OnePlus.

Źródło: OnePlus