NASA uczciła 4 lata pobytu łazika Curiosity na Marsie, tworząc własną grę

NASA postanowiła w nietypowy sposób uczcić cztery lata pobytu łazika Curiosity na marsjańskiej powierzchni. Jej Laboratorium Napędu Odrzutowego udostępniło grę, która pozwala nam na przejęcie kontroli nad tym kosmicznym robotem i wędrowanie po czerwonych pustkowiach sąsiadki Ziemi.
We wspomnianej grze, z pomocą łazika musimy poszukiwać podziemnych zbiorników wody. Haczyk tkwi w tym, że koła maszyny nie są bezawaryjne i często ulegają uszkodzeniom. Gdy natrafimy na taki problem, najzwyczajniej czeka nas porażka.CuriosityTo wszystko nie zostało umieszczone w produkcji przypadkowo – jak zauważycie na poniższym zdjęciu, koła Curiosity rzeczywiście nie są w najlepszym stanie. Na tym jednak podobieństwa się kończą – chociaż inżynierowie opracowali sposób, dzięki któremu prawdziwy łazik dalej może się poruszać mimo kilku zniszczonych kół, jego komputerowa wersja w takiej sytuacji po prostu przestaje funkcjonować.CuriosityGrę możecie wypróbować za pośrednictwem komputera, bądź pobrać ją na urządzenia mobilne.Tutaj znajdziecie linki zarówno dla wersji na pecety, sprzęt z Androidem, jak i iOS.
Curiosity na Marsie przebywa już od 6 sierpnia 2012 roku, dokonując przy tym wielu ciekawych odkryć i dostarczając na Ziemię zdjęcia pozwalające jeszcze lepiej poznać Czerwoną Planetę. W 2020 roku NASA zamierza wysłać na tę planetę kolejnego, sprawniejszego łazika, którego podstawowa misja ma polegać na poszukiwani śladów życia.

Źródło:NASA