NASA przygotowała konkurs na projekt domu w 3D

Wygląda na to, że Amerykanie coraz poważniej myślą o eksploracji kosmosu, co nie może się udać bez typowych siedlisk w kosmosie. NASA zorganizowała konkurs, w którym udział może wziąć właściwie każdy. Wystarczy dobra inicjatywa, ciekawy plan i mądre wykonanie. Czego NASA potrzebuje?
Projektu domu, który byłby w stanie wytrzymać w warunkach jakie panują w kosmosie. NASA chce rozpocząć budowę miejscowych stacji w kosmosie, jednak aby to osiągnąć potrzebuje projektu. Na razie skupia się wyłącznie na księżycu, co jest wręcz zrozumiałe, ale wszystko wskazuje na to, że tak zaprojektowany dom – po małych modyfikacjach – mógłby służyć na innych planetach – w szczególności na Marsie.
W pierwszej fazie konkursu można wygrać 50 tysięcy dolarów – za wstępną budowę architektoniczną. Natomiast w drugim – o ile się do niego zakwalifikujemy – 1.100.000 dolarów. Nagrodzone zostaną dwa projekty (2.200.000 dolarów). Na co więc czekacie? Projektujcie! Więcej informacji o konkursie znajdzieciepod tym adresem.

Źródło: nasa.gov