Najlżejszy czytnik e-booków na świecie

W dobie tabletów czytniki e-booków nie budzą już takiego zainteresowania. Szkoda, bo przecież oba urządzenia są od siebie kompletnie różne – wprawdzie tablet jest w stanie wyświetlać elektroniczne książki, ale jego bateria wystarczy na dużo krótszy okres czasu a ekran znacznie bardziej męczy oczy. Trudno sobie wyobrazić czytanie przez 10-12 godzin. Sony właśnie zaprezentował swojego nowego e-readera, który jest podobno najlżejszym czytnikiem w swojej kategorii, czyli urządzeń z ekranem o przekątnej 6 cali.
Faktycznie, 138 gramów to bardzo niewiele, tym bardziej, że czytnik jest też cieniutki – tylko 8,9 mm. Ekran o rozdzielczości 800 x 600 ma przekątną, jak wyżej wspomniałem, 6 cali. Na pewno podbije serca fanów wydań kieszonkowych. Czarno-biały ekranik E-Ink Pearl v220 ma zapewniać świetny kontrast, wyraźne litery, małe zużycie prądu i ma być przyjazny dla oczu.
Wbudowana pamięć 1,3 GB, rozszerzalna za pomocą karty microSD do 32 GB, pozwoli cieszyć się istną biblioteką. Miłym akcentem jest także moduł WiFi n – jest to wygodne ponieważ ułatwia zakup i ściąganie książek. Dodatkowo, w USA, Wielkiej Brytanii i Kanadzie, istniej także możliwość wypożyczania e-booków z wirtualnych bibliotek. Bateria powinna wystarczyć na 3 tygodnie czytania, jeżeli WiFi jest włączone, lub na miesiąc, jeżeli wybierzemy brak dostępu do bezprzewodowego Internetu. Model PRS-T1 będzie kosztował około 430 złotych. Zachęcamy do czytania książek, zwłaszcza że tendencje do wtórnego analfabetyzmu przejawia już duża część naszego społeczeństwa.