Najcieńszy smartfon na świecie!

Huawei nie ma szczęścia do naszego rynku smartfonów. Duża w tym zasługa operatora sieci Play, który starał się wypromować swoją akcję (Testuj smartfona w Play) za pomocą budżetowego modelu IDEOS U8500. Testerzy – zupełnie zasłużenie – nie pozostawili na nim suchej nitki. Tym razem firma zamierza podbić serca potencjalnych klientów bardzo cienkimi słuchawkami – modelami Ascend P1 i P1 S.
Urządzenia zostały wyposażone w ekran Super AMOLED o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości qHD (540 x 960 pikseli). Na ich pokładzenie znajdziemy dwa aparaty cyfrowe – główny 8 Mpix z możliwością rejestrowania materiałów wideo w jakości FullHD oraz dodatkowy 1,3 Mpix. Sercem urządzeń jest dwurdzeniowy procesor Cortex A9 o taktowaniu 1,5 GHz wspomagany przez GPU SGX 540 (taki sam jak w pierwszym Galaxy S) oraz 1 GB pamięci operacyjnej. Na ich pokładzie znajdą się również wszelkie moduły łączności, w tym: Bluetooth 3.0 i WiFi (b/g/n).

Jednak w przypadku tych dwóch smarftonów najbardziej oko przykuwa ich grubość – zaledwie 6,68 mm dla modelu S i 7,69 mm dla zwykłej wersji. Zasilać je będzie ogniowo pojemności 1670 mAh lub 1800 mAh (wersja S). Premiera została przewidziana na drugi kwartał 2012 roku. Huawei Ascend P1 i P1 S będą dostępne kolorze czarnym, białym oraz różowym.

Źródło: The Unwired