Najciekawsze premiery gier – maj 2017

Prey (PS4/XONE/PC)Najciekawsze premiery gier - maj 2017Wskrzeszeniem tkwiącej od dawna w uśpieniu marki Prey zajęło się Arcane Studios, które dokończyło prace zapoczątkowane przez twórców pierwowzoru – studio Human Head. Akcja gry rozpoczyna się dokładnie w tym samym czasie, co w oryginale, jednak tutaj mamy do czynienia z zupełnie nowym bohaterem – Morgan Yu (w zależności od naszego wyboru – kobietą bądź mężczyzną), biorącym udział w programie naukowym mającym na celu ulepszenie rasy ludzkiej. W tej strzelance obudzimy się na kosmicznej stacji, którą w niewyjaśnionych okolicznościach przejęła obca rasa – rasa, której będziemy musieli stawić czoła.

Data premiery: 5 maja


Injustice 2 (PS4/XONE)Najciekawsze premiery gier - maj 2017Pierwsze Injustice było w zasadzie nieco mniej brutalną wersją Mortal Kombat, osadzoną w uniwersum DC Comics. Taka kombinacja spodobała się graczom, a więc w tym roku studio NetherRealm Studios wypuści na rynek jej kontynuację. Poza nowymi superbohaterami, takimi jak Supergirl, i złoczyńcami, takimi jak Gorilla Grodd, w grze pojawi się system modyfikacji – z czasem będziemy zdobywać kolejne elementy wyposażenia, które wpłyną na wygląd naszych postaci oraz ich umiejętności.

Data premiery: 16 maja


The Surge (PC/PS4/XONE)Najciekawsze premiery gier - maj 2017The Surge to osadzona w realiach science-fiction gra RPG, której rozgrywkę wzorowano na hitach pokroju Dark Souls. Jej akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości, po tym jak technologia zwróciła się przeciwko ludzkości. Za powstanie gry odpowiada niemieckie studio Deck13 Interactive, znane między innymi za sprawą produkcji Lords of The Fallen. My w The Surge wcielimy się w Warrena – człowieka dysponującego modyfikowalnym egzoszkieletem, pracownika fabryki, który po tajemniczym wybuchu odkryje, że jego współpracownicy popadli w obłęd, a roboty przemysłowe zaczęły zachowywać się agresywnie.

Data premiery: 16 maja


Endless Space 2 (PC)Najciekawsze premiery gier - maj 2017Endless Space 2 jest kolejną grą z zestawienia, która przeniesie nas w odległą przyszłość. W tym przypadku nie będziemy jednak prowadzić walki z użyciem broni białej, tak jak w The Surge, a brać udział w kosmicznych bitwach, eksplorować wszechświat, przejmować kontrolę nad planetami, organizować zdrową ekonomię, nawiązywać stosunki handlowe i dyplomatyczne, prowadzić badania naukowe oraz zarządzać imperium. Warto dodać, że produkcja będzie wzbogacona o system konstruowania statków kosmicznych, którymi mamy dowodzić podczas potyczek. Poza tym, gra będzie pozwalać zarówno na ścieranie się ze sztuczną inteligencją, jak i z prawdziwymi graczami w trybie multiplayer.

Data premiery: 19 maja 2017


Shadow Worrior 2 (PS4/XONE)Najciekawsze premiery gier - maj 2017Polski Shadow Warrior 2 studia Flying Wild Hog pojawił się na komputerach osobistych już w październiku 2016 roku, a teraz wreszcie doczeka się swojej wersji konsolowej. Przypomnijmy zatem, że tytuł spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem graczy i mediów. Shadow Warrior 2 kontynuuje przygody byłego shoguna Lo Wanga. Po wydarzeniach z pierwszej części ludzie i demony żyją wspólnie, a bohater pracuje jako najemne ostrze dla lokalnych klanów Yakuzy. Gracze szybko trafią jednak w centrum brutalnego konfliktu, będącego główną osią fabularną gry. Pracujący jako samotny zabójca w zepsutym świecie, budzący grozę wojownik musi ponownie posłużyć się kombinacją gnatów, broni ostrej i magii, by skończyć z zastępami demonów, które niechcący sam wypuścił.

Data premiery: 23 maja


Everspace (PC/XONE)Najciekawsze premiery gier - maj 2017Kosmiczna strzelanka, jaką jest Everspace to pierwsza gra, jaką stworzył zespół Rockfish. Produkcja została wzbogacona o elementy roguelike, a poza tym stawia na proste sterowanie i dynamiczne starcia. Jej akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości, w której ludzkość skolonizowała wiele układów gwiezdnych. Ważną rolę w grze pełni fabuła, która została napisana przez Falko Löfflera – autora scenariusza gry przygodowej Jack Keane czy serii Anhk. Przed premierą produkcję można wypróbować za pośrednictwem platformy Steam, gdzie jest dostępna w formie Wczesnego dostępu.

Data premiery: 26 maja


Friday the 13th: The Game (PC)Najciekawsze premiery gier - maj 2017Cóż, dzięki Kickstarterowi światło dzienne mogło ujrzeć wiele produkcji i ta wkrótce stanie się jedną z nich. Za pomysł odpowiada Gun Media i Illfonic, jednak jego realizacja wymagała finansowego wsparcia fanów Piątku 13-go. Twórcy nie chcieli bowiem szukać dla swojej gry klasycznego wydawcy, aby ta mogła być odpowiednio brutalna, pełna przemocy i nagości. Friday the 13th: The Game to trzecioosobowy, asymetryczny multiplayer. Co ciekawe, jeden z graczy wcieli w nim się w Jasona, natomiast pozostała siódemka – w obozowiczów, którzy podejmą próbę przetrwania nocy. Gra będzie się toczyć w „pół-otwartym” świecie Camp Crystal Lake, znanego z serii filmów, która straszy widzów od 1980 roku.

Data premiery: 26 maja


Get Even (PC/PS4/XONE)Najciekawsze premiery gier - maj 2017Nareszcie rodzime Get Even doczeka się swojej premiery, która była wielokrotnie przekładana. Jest to kolejna produkcja polskiego studia The Farm 52, znanego głównie z dynamicznych FPS-ów. Tym razem jednak będziemy mieli do czynienia z grą FPP łączącą elementy strzelanki, przygodówki oraz psychologicznego horroru. W Get Even wcielimy się w mężczyznę o nazwisku Cole Black, który w momencie rozpoczęcia rozgrywki przebudza się w starym, opuszczonym szpitalu psychiatrycznym. Jedynym wspomnieniem, jakie nasz bohater ma posiadać jest obraz nastoletniej dziewczyny przywiązanej do krzesła wraz z bombą. Gra ma wyróżniać się innowacyjną oprawą graficzną, przygotowaną przy wykorzystaniu skanów rzeczywistych przedmiotów, obiektów i lokacji. Poza tym, jej oprawa dźwiękowa produkcji jest tworzona z pomocą takich technologii jak Auro-3D.

Data premiery: 26 maja


Rime (PC/PS4/XONE/PSV)Najciekawsze premiery gier - maj 2017Rime jest przygodówką, która pozwoli nam na wcielenie się w chłopca, który w wyniku katastrofy morskiej trafił na tajemniczą wyspę. My będziemy musieli rozwiązać tajemnicę tej wyspy, a przy okazji będziemy mieli szansę podziwiać jej przepiękne krajobrazy, inspirowane wyglądem wybrzeży Morza Śródziemnego. Początkowo produkcja studia Tequila Works powstawała tylko z myślą o PlayStation 4, ale na szczęście deweloperzy nie dogadywali się najlepiej z Sony, przez co produkcja straciła miano gry na wyłączność i trafi na pięć platform – teraz na cztery, a w sierpniu pojawi się dodatkowo na Nintendo Switch.

Data premiery: 26 maja


Perception (PC/PS4/XONE)Najciekawsze premiery gier - maj 2017Wygląda na to, że gatunek horrorów wkrótce zostanie wzbogacony o kolejny interesujący tytuł. Co ma czynić Perception grą tak interesującą? Otóż, jej główną bohaterką jest niewidoma dziewczyna – Cassie Thomton, dręczona koszmarami związanymi z odziedziczoną przez nią rezydencją. Mimo braku wzroku kobieta postanawia rozwiązać zagadkę posiadłości, do czego wykorzystuje niezwykły zmysł słuchu. Na potrzeby takiej rozgrywki obraz w grze generowany jest za sprawą systemu symulującego… echolokację. Dlatego oprawa gry w większości składa się z czarno-białych konturów pomieszczeń i przedmiotów.

Data premiery: 30 maja