Najciekawsze kampanie na Kickstarterze #5

Solar Paper Solar Paper to idealne rozwiązanie dla osób, które w bardzo szybkim potrafią rozładować baterię swojego telefonu. Właśnie z myślą o nich firma Yolk stworzyła małe baterie słoneczne, które będą w stanie załadować telefon w przeciągu paru godzin.
Gadżet oferowany w ramach kampanii na Kickstarterze jest bardzo niewielkich rozmiarów, jak na swoje możliwości. Jest on bowiem tylko trochę większy od iPhone’a 6 Plus, co oznacza, ze powinien bez problemu zmieścić się w kieszeni (choć to może niezbyt dobry pomysł biorąc pod uwagę jak cienki jest Solar Paper), a już na pewno w plecaku.Każdy klient może zamówić Solar Paper w czterech wersjach: o mocy 2,5W, 5W, 7,5W i 10W. Jak twierdzą twórcy urządzenia, będzie ono w stanie załadować całkowicie iPhone 6 w przeciągu 2,5 godziny. Jest to bardzo imponujący wynik. Aby być pewnym, że urządzenie pracuje, na jego frontowym panelu zainstalowano mały wyświetlacz informujący o tym, ile energii w danym momencie produkuje mały gadżet. Solar Paper jest odporny na wodę, dlatego bez obaw będziemy mogli go zabrać w bardzo wymagające wyprawy.
Solar Paper będzie można dostać w cenie od 79 aż do 450 dolarów (za cztery 10-watowe panele). Jeśli jesteś fanem górskich wypraw, ten gadżet na pewno przypadnie Ci do gustu.

Slidenjoy
Jest to jeden z najciekawszych projektów, jakie dotąd pojawiły się w serwisie Kickstarter. Urządzenie skonstruowane przez zapaleńców z Belgii składa się z jednego lub dwóch dodatkowych wyświetlaczy, które zdecydowanie mogą usprawnić pracę w grupie, a także powiększyć nasze możliwości podczas pracy indywidualnej.
Wyświetlacze, które wchodzą w skład Slidenjoy posiadają matowe matryce IPS i wyświetlają obraz w rozdzielczości FullHD. Charakteryzują się one także niskim czasem reakcji wynoszącym 5ms. Do ich poprawnego działania wystarczy podłączyć tylko jeden kabel USB 3.0 do naszego komputera. Urządzenie będzie momentalnie gotowe do użycia, a nasz laptop będzie mógł składać się z trzech wyświetlaczy. W wyboru w tym momencie są wyświetlacze o rozmiarach 13, 15 i 17 cali, jednak twórcy obiecują, że niedługo ilość opcji wzrośnie.

Klienci będą mogli wybierać także spośród materiałów, które zostaną użyte do wykończenia urządzenia. Najtańsze z nich są plastikowe obudowy, które oferowane są w wielu kolorach. Droższe modele mogą zostać wykończone w drewnie, skórze lub aluminium.
Od swojej premiery w serwisie Kickstarter projekt zyskał bardzo dużo rozgłos w mediach na całym świecie. Nic dziwnego – idea opracowana przez Belgów jest genialna. Pomimo dość wysokich cen (w porównaniu do innych projektów obecnych w serwisie), rozpoczynających się od 350 euro, urządzenie zdecydowanie czeka sukces rynkowy.Vortex: Robotic Toy Vortex to robot, który został specjalnie przystosowany do pracy z dziećmi. Jego zadaniem jest jak najszybsze wprowadzenie małego dziecka w świat nowych technologii, zapewniając przy tym niesamowitą zabawę.Mały robot został zaprojektowany w bardzo przyjazny dla oka sposób. Jest to niewielki biały krążek poruszający się po podłożu. Sterowanie robotem odbywa się za pomocą smartfona czy tabletu, co może być bardzo wygodne dla dzieci. Vortex ma być przede wszystkim zabawką, dlatego jego twórcy zaprojektowali wiele gier, które mogę zainteresować maluchy. Wśród nich znajdziemy golf, piłkę nożną, zapasy czy wyścigi. Gry te są bardzo rozbudowane, a w większość można grać także używając paru robotów. Oprócz tego, rozgrywki są prowadzone z użyciem rozszerzonej wirtualnej rzeczywistości, która na pewno zrobi ogromne wrażenie na dzieciach.
Dodatkowo, Vortex posiada także funkcję programowania. Cały projekt ma zachęcić dzieci do wybrania swojej drogi życiowej związanej z komputerami. Granie oraz uczenie się za pomocą robota może być bardzo dobrym pomysłem do zrealizowania tego celu. Każdy użytkownik będzie mógł w dość łatwy sposób stworzyć swoja nową grę.

Vortex dostępny jest w sprzedaży w cenie 69 dolarów (ok. 270 złotych). Za zestaw podwójny, który idealnie nada się do gier wieloosobowych trzeba będzie zapłacić 129 dolarów (niecałego 500 złotych).Frankfurter brett Kolejny produkt w naszym zestawieniu, o niemiecko brzmiącej nazwie to pomysł zrealizowany przez dwóch braci. Jest to bardzo ciekawy pomysł zdecydowanie ułatwiający i przyspieszający naszą pracę w kuchni.
Frankfurter brett to na dobrą sprawę zwyczajna deska do krojenia, obecna w praktycznie każdej kuchni. Posiada ona jednak wysuwane metalowe pręty, które służą za uchwyty na specjalnie przygotowane pojemniki. To rozwiązanie, jak przekonują twórcy, zdecydowanie przyspiesza pracę w kuchni, a także wygodę krojenia. W czasie szatkowania jednego z warzyw, malutkie kawałki możemy jednym ruchem zrzucić do odpowiedniego pojemnika, a odpady możemy wyrzucić do drugiego. To proste rozwiązanie jest wspaniałym pomysłem, który zostanie z pewnością doceniony przez wielu klientów.Deska niemieckich twórców będzie dostępna w trzech różnych rozmiarach, w zależności od tego, ile miejsca możemy przeznaczyć w kuchni na taki przedmiot, a przede wszystkim od tego, czego oczekujemy od danego deski. Najdroższa z nich – wersja Phoenix(za 429 euro), jest dwupoziomowa. Tylko w tym przypadku będziemy mogli wybrać materiał, a jakiego będzie ona zrobiona. Dwie tańsze opcje (179 i 229 euro) będzie zrobione z drewna bambusowego. Niestety trzeba przyznać, że deski są drogie, ale z pewnością znajdzie się wielu kuchennych zapaleńców, którzy docenią pomysłowość twórców z Niemiec.AIRY AIRY to bardzo nowoczesna doniczka, która ma bardzo spore możliwości w zakresie oczyszczania otaczającego nas powietrza z toksyn. Jak twierdzą twórcy tego rozwiązania – jest ono tak wydajne, że będzie w stanie oczyścić 75% powietrza w małym pokoju w ciągu 24 godzin. Twierdzą oni także, że ich produkt jest w stanie zastąpić osiem innych roślin obecnych w mieszkaniu.Niemiecki produkt wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, aby móc usunąć z powietrza szkodliwe dla nas substancje. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale praktycznie każdy przedmiot znajdujący się w naszym domu wydziela do powietrza drobinki, które mogą okazać się dla nas bardzo niebezpieczne w dużych dawkach. AIRY ma zadbać o to, żeby nigdy nie dostały się one do naszych płuc.
Dolna, kolorowa cześć urządzenia odpowiada za pobieranie szkodliwych substancji, podczas gdy górna część, w której możemy zasadzić jakąkolwiek roślinę, odpowiada za wypuszczanie już oczyszczonego powietrza. Doniczka jest dostępna w wielu kolorach, dzięki czemu może być ona doskonałą ozdobą w naszym domu. AIRY zadba także o rośliny, które zasadzimy wewnątrz niej. Urządzenie posiada specjalne mechanizmy, które będą oczyszczały roślinę, a także utrzymywały ją w dobrej kondycji.
AIRY dostępne jest w serwisie Kickstarter już za 49 euro (ok. 200 złotych).

 

I to już wszystkie kampanie w dzisiejszym zestawieniu. Mamy nadzieję, że znajdziecie dla siebie coś ciekawego. Oczywiście serdecznie zapraszamy na główną stronę serwisu, na której często można znaleźć inna bardzo ciekawe projekty.