Nadchodzi Microsoft Office 2019. Masz Windows 7? Możesz mieć problem

Zapowiedziany we wrześniu ubiegłego roku pakiet biurowy Office 2019 zadebiutuje za kilka miesięcy. Niestety, nie będzie dostępny dla każdego. Firma Microsoft poinformowała w swoim oficjalnym komunikacje, że Office 2019 działał będzie tylko na komputerach z systemem operacyjnym Windows 10 (oraz oczywiście Mac). Są też lepsze wieści: jeśli korzystacie z subskrypcji Office 365, będziecie cieszyć się nowymi funkcjami bez względu na platformę z jakiej korzystacie.
Polityka Microsoftu najbardziej uderzy w firmy, które ze względów na oszczędności dalej korzystają z komputerów z systemami Windows XP i Windows 7. Oczywiście wiele osób po dziś dzień korzysta z systemów Office w wersji 2003 lub 2007 i uważa, że nowa wersja nie jest im potrzebna do szczęścia.
Office 2019 obejmie użytkowników krótszym niż miało to miejsce do tej pory rozszerzonym wsparciem technicznym. O ile wsparcie podstawowe trwało będzie 5 lat, to rozszerzone już tylko 2 lata.
W skład pakietu Office 2019 wejdą programy Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Exchange, SharePoint i Skype for Business.Office 2019Przedstawiciele Microsoftu poinformowali, że nacisk położony zostanie na nowe funkcje przeznaczone dla użytkowników korzystających z urządzeń z ekranami dotykowymi. Rozszerzone zostaną możliwości wykorzystania rysików, a wśród nowości znajdzie się m.in. rozpoznawanie siły jego nacisku, a nawet kąta nachylenia względem ekranu.
Korzystacie z pakietu Microsoftu, czy z darmowych alternatyw pokroju Google Docs, Libre Office lub Open Office?
 
 

Źródło:Microsoft