MWC 2014: Sony Xperia M2

Chociaż smartfon Sony Xperia M2 z całą pewnością nie może pochwalić się tak dobrą specyfikacją techniczną, jak flagowy model Z2, który również zaprezentowany został podczas MWC 2014, to nadal ma do zaoferowania całkiem sporo, w dwukrotnie niższej cenie.

Następca modelu Xperia M został wyposażony w 4,8-calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 960 x 540 piskeli. Sercem smartfona jest czterordzeniowy procesor Snapdragon 400 taktowany częstotliwością 1,2 GHz.

Na wyposażeniu modelu Xperia M2 znalazł się 8-megapikselowy aparat fotograficzny i bateria o pojemności 2300 mAh. Dzięki trybowi Stamina, można będzie dostosować zużycie energii do własnych potrzeb. Smartfon może pochwalić się wsparciem dla łączności NFC, a przede wszystkim LTE.

Miłym akcentem jest wsparcie dla funkcji dual SIM. Użytkownik będzie mógł sam zdecydować, która karta SIM będzie służyła do wykonywania rozmów telefonicznych, a która do wysyłania wiadomości tekstowych czy łączenia się z Internetem.

Sony Xperia M2 zadebiutuje w drugim kwartale bieżącego roku. Smartfon powstał z myślą o użytkownikach, którzy poszukują urządzenia ze średniej półki w rozsądnej cenie. Urządzenie ma kosztować około 300 dolarów, czyli niespełna 1000 złotych.

Źrodło: VR-Zone