MWC 2014: Alcatel One Touch Pop Fit – „ubieralny” smartfon

Zaprezentowany podczas Mobile World Congress 2014 Alcatel OneTouch Pop Fit jest androidowym smartfonem z niższej półki, który sprzedawany będzie z pokrowcem wyposażonym w pasek, za pomocą którego urządzenie będzie można założyć na ramię.

Model OneTouch Pop Fit wyposażony został w niezbyt imponujący 2,8-calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Sercem smartfona jest dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1 GHz, który wyprodukowany został przez firmę MediaTek.

Na wyposażeniu urządzenia znalazło się 512 MB RAM-u i 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon ma baterię o pojemności 1000 mAh, która (zważywszy na specyfikację urządzenia) powinna wystarczyć na wiele godzin nieustannej pracy.

Smartfon trafi do sprzedaży z zainstalowaną aplikacją RunKeeper dedykowaną sportowcom, którzy chcą rejestrować swoje postępu podczas treningu. Z kolei całkiem spora pojemność urządzenia pozwoli na przechowywanie na nim dużej ilości muzyki, która uprzyjemniać będzie trening.

Chyba największą zaletą Alcatela OneTouch Pop Fit będzie cena. Smartfon będzie kosztował zaledwie 89 euro, czyli około 360 złotych. Urządzenie zadebiutuje już w maju. Do sprzedaży trafi w pięciu różnych wariantach kolorystycznych.

Źródło: CNet