MSI GeForce GTX 980 Ti Sea Hawk – chłodzona wodą karta dla wymagających graczy

Na targach gier komputerowych Tokyo Game Show 2015 zaprezentowano kartę graficzną, która przyprawia o szybsze bicie serca wszystkich graczy poszukujących jak największej wydajności w grach. MSI GeForce GTX 980 Ti Sea Hawk to jedna z najwydajniejszych na świecie kart graficznych, za którą przemawiają nie tylko doskonałe parametry, ale także kultura pracy. Dzięki zastosowaniu chłodzenia wodnego Corsair H55 układ Nvidii cechował się będzie niskimi temperaturami pracy, a sam proces chłodzenia, nawet pod dużym obciążeniem rdzenia GPU, przebiegał będzie niemal bezgłośnie.
Niskoprofilowy radiator na karcie wykonano z aluminium, a blok wodny ze zintegrowaną pompką z miedzi. Odpowiedzialny za chłodzenie układu 120 mm wentylator wykorzystuje łożyska kulkowe, dzięki czemu jego praca nie powinna być słyszalna nawet z bardzo bliskiej odległości.MSI GeForce GTX 980 Ti Sea HawkRdzeń karty pracuje z częstotliwością 1291 MHz dzięki wykorzystaniu technologii GPU Boost 2.0. MSI GeForce GTX 980 Ti Sea Hawk posiada aż 6 GB pamięci GDDR5 o taktowaniu 7096 MHz, która to pozwoli na płynne wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K przy wysokich ustawieniach graficznych w niemal każdej nowej grze.
Karta jest już sprzedawana w sugerowanej cenie 739 dolarów, czyli ok. 2750 złotych. Gdy tylko trafi do Polski, będzie na pewno odpowiednio droższa i jej cena wyniesie na pewno grubo powyżej 3000 złotych.

Źródło: MSI