Motorola na maraton?

Zima to podobno najlepszy czas, bo zacząć odchudzanie. Jeżeli nie chcemy świecić na plaży zwisającym brzuchem i obwisłymi pośladkami, nie ma na co czekać. Motorola jakiś czas temu zaprezentowała MotoActv, czyli bardzo rozbudowany zegarek dla biegaczy.
Oprócz klasycznego czasomierza i chronografu znajdziemy w nim szereg funkcji, które uczynią nasz trening bardziej wydajnym: monitor pulsu, pozwalający na uzyskanie najbardziej optymalnego spalania tkanki tłuszczowej, GPS, który zapisze naszą trasę i powie nam, ile kilometrów pokonaliśmy i w jakim czasie. Zegarek wyposażono także Bluetooth oraz możliwość odbierania telefonów, za pośrednictwem zwykłego telefonu Motorola.
Jednak od czasu wejścia na rynek nabywcy skarżyli się, że bateria wytrzymuje niezmiernie krótko. W ten sposób, osoby, które najbardziej potrzebują dokładnych danych na temat swojego tempa, czyli maratończycy, nie są w stanie korzystać z MotoActv. Trening przed maratonem może trwać nawet do sześciu godzin, podczas gdy bateria wytrzymuje tylko połowę tego czasu.
Motorola wsłuchała się jednak w głos tłumu i od wczoraj właściciele mogą cieszyć się update’m oprogramowania, co pozwoliło wydłużyć czas działania do ponad 8 godzin. Całość zmian zaprezentowano na filmiku poniżej:

Źródło: phonearena