Motorola Moto X+1: domniemana specyfikacja techniczna

Urządzenie, którego benchmark pojawił się na GFX Bench, kryje się pod oznaczeniem XT912A. Możliwe, że jest to Motorola Moto X+1, czyli następca modelu Moto X, który znany jest również pod nazwą XT1022. Domniemana specyfikacja techniczna wskazuje na smartfon z wyższej półki.

Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 taktowany częstotliwością 2,3 GHz. Mimo że ciągle dobry, nie jest już pierwszej młodości. Zastanawia zatem dlaczego Motorola nie zdecydowała się np. na układ Snapdragon 801. Oryginalna Motorola Moto X również nie miała najlepszego jak na owe czasu procesora.

Zgodnie z panującymi trendami, model XT912A wyposażony został w ekran dotykowy o przekątnej mierzącej ponad 5 cali, a dokładniej rzecz biorąc 5,2-calowy o rozdzielczości 1080p. Jest zatem o pół cala większy niż w przypadku Moto X i działa w wyższej rozdzielczości.

Na wyposażeniu smartfona znalazły się 2 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej. Wiadomo również, że urządzenie ma 12-megapikselowy aparat fotograficzny.

Chociaż specyfikacja techniczna nie jest zła, na pewno też nie imponuje, jeżeli porównać ją do specyfikacji technicznych flagowych smartfonów innych producentów. Nie można jednak zapominać o tym, że największym atutem Motoroli Moto X również nie były jej możliwości, ale duża dowolność w dostosowaniu jej wyglądu do osobistych preferencji.

Źródło: BGR