Modułowe komputery Xi3 goszczą na Kickstarterze

Kickstartera ciężko nie nazwać istną kopalnią świetnych pomysłów. Tym razem na znanym portalu zagościł projekt, który powinien zaciekawić wszystkich poszukujących nowego komputera – pod warunkiem jednak, że osoby te nie są zainteresowane ani tradycyjną „stacjonarką”, ani notebookiem, ani nawet laptopem. X3A i X7A, bo o nich mowa, to najnowsze komputery modułowe firmy Xi3. Zainteresowani?
Jak nietrudno się domyślić, autorzy jak na razie są w trakcie gromadzenia niezbędnych do rozpoczęcia produkcji środków finansowych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsze modele X3A i X7A w ręce użytkowników trafią już na przełomie stycznia i lutego.
Żeby stać się szczęśliwym posiadaczem komputera X3A, wystarczy wspomóc kickstarterowy projekt kwotą 503 lub 603 dolarów. Co dostajemy w zamian? Urządzenie wyposażone w dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,65 GHz (najprawdopodobniej AMD-E450), 4 GB pamięci RAM, 32 GB SSD oraz system operacyjny Windows lub Linux.

Za model X7A przyjdzie zapłacić już więcej, bo aż 1103 dolary, ale i sprzęt jest sporo wydajniejszy. Komputer modułowy otrzymał czterordzeniowy procesor o taktowaniu 3,2 GHz, 8 GB pamięci RAM, 64 GB SSD i szybszy, w stosunku do poprzednika, układ graficzny.
Mi osobiście najnowsze „modułowce” od Xi3 bardzo przypadły do gustu – a wy co o nich sądzicie?

Źródło: slashgear,