Mirror’s Edge 2 zaprezentowana na targach E3 2013

Na wczorajszej konferencji Electronic Arts zaprezentowany został nie tylko Battlefield 4, o czym pisaliśmy wczoraj, lecz również Mirror’s Edge 2. Tytuł ten jest tworzone przez ekipę ze studia DICE, dzięki czemu typ rozgrywki powinien być podobny do pierwszej części, zaś pierwsze trailery potwierdzają, że również klimat produkcji powinien pozostać taki sam, co z pewnością ucieszy wielbicieli „jedynki”.

Oficjalny opis gry głosi: „Zagraj, poznając historię pochodzenia Faith i eksplorując miasto z bezprecedensowym poziomem swobody działania i ruchu. Wykorzystująca silnik Frosbite gra Mirror’s Edge pozwala graczom zanurzyć się we spaniałym dystopijnym świecie i odkryć jego najmroczniejsze sekrety. Poznaj wewnętrzne funkcjonowanie miasta i świata wokół niego”. Oznacza to nic innego, że będziemy mieli do czynienia z prequelem historii Faith, głównej bohaterki serii. Sugeruje to również sam trailer, gdzie pokazane są sceny robienia tatuaży, które to Faith miała już w pierwszej części. Na plus na pewno należy zaliczyć wykorzystanie silnika Frostbite (prawdopodobnie w trzeciej wersji), dzięki czemu powinniśmy zostać uraczeni świetną oprawą graficzną, co z resztą można zaobserwować na screenach.

Nad fabułą pierwszego Mirror’s Edge pracowała Rhianna Pratchett, lecz „dwójka” powstaje już bez jej udziału. Czy wyjdzie to produkcji na dobre? O tym przekonamy się najprawdopodobniej dopiero w 2014 roku, gdyż wtedy powinna mieć miejsce premiera gry. Twórcy nie podają konkretnej daty, mówią jedynie, że „nadejdzie, kiedy będzie gotowa”. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość, a tymczasem zapraszam do obejrzenia pierwszego oficjalnego zwiastuna nowej produkcji.